Допомога США Києву опинилася під загрозою через позицію республіканців щодо кордону

Допомога США Києву опинилася під загрозою через позицію республіканців щодо кордону

Допомога США Києву під загрозою, оскільки республіканці поступаються Дональду Трампу у питанні про кордон.

Статтю із таким заголовком опублікувала The Financial Times.

Видання пише, що американська допомога Україні цього року висить на волосині, оскільки Дональд Трамп намагається знищити угоду в Конгресі, яка б пов’язувала збільшення фінансування України з посиленням контролю над імміграцією. Протягом кількох тижнів переговорники у Сенаті намагалися виробити двопартійну угоду.

Проте Трамп, який хоче зробити імміграційне питання центральним у президентських перегонах 2024 року, виступив проти компромісної угоди у Конгресі щодо посилення заходів на південному кордоні з Мексикою, яку республіканці вимагали в обмін на підтримку збільшення допомоги Україні у сфері безпеки.

Його домінування на республіканських праймеріз цього року також посилило його вплив на партію, що ускладнює ухвалення компромісу законодавцями.

«Нам потрібний сильний, потужний і, по суті, «ідеальний» кордон, і, якщо ми не отримаємо його, нам краще не укладати угоду, навіть якщо це змусить нашу країну тимчасово «закритися» на деякий час», – написав Трамп. Truth Social.

«Я не думаю, що найближчим часом буде надано будь-яку додаткову допомогу з огляду на хаос усередині Республіканської партії», – заявив колишній старший помічник демократів у Сенаті Джим Менлі.

У середу лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, який раніше виступав за допомогу Україні, заявив на закритому засіданні законодавців, що «політика змінилася» у питанні укладання угоди про кордон та збільшення фінансування Києва.

Республіканці розглядають імміграцію як одну зі своїх найефективніших політичних зброй у 2024 році на тлі різкого збільшення кількості іммігрантів на південному кордоні, що викликало реакцію у відповідь у багатьох консервативних районах, а також у деяких містах і передмістях, контрольованих демократами.

«Допомога Україні стає все більш малоймовірною. Якщо цього не станеться зараз, то наступна можливість з’явиться після виборів у листопаді. Але навіть тоді в Палаті представників все ще правитимуть республіканці, яких це не хвилює», – заявив керуючий директор Eurasia Group Джон Лібер.

Якщо прикордонні переговори в Конгресі проваляться, то може бути зроблено останню спробу включити допомогу Україні в законодавство, щоб зберегти фінансування уряду, терміни якого закінчуються у березні та вересні.

Але багато республіканців дедалі більше нехтують питаннями допомоги Україні.

«Ми займаємо гроші в інших країнах, у наших онуків, щоб допомогти сплатити цей конфлікт в Україні», – заявив Роджер Маршалл, сенатор-республіканець від штату Канзас.

«За останній рік на фронті в Україні не відбулося жодних зрушень. Загинули двісті тисяч людей. Давайте зосередимося на укладання мирного договору», – сказав Маршалл.

Поділитись