Індія висунула Росії жорсткий ультиматум

Індія висунула Росії жорсткий ультиматум

На думку місцевих ВПС, у російських літаків є слабке місце – двигун РД-33МК, повідомив телеграм-канал Baza.

Що стоїть за ультиматумом? Індія висунула Росії ультиматум через частих вихід з ладу винищувачів – індійські ВПС приймуть нову партію МиГ-29К, тільки якщо Росія виправить проблеми з двигунами. Про це з посиланням на звернення ВПС Індії пише телеграм-канал Baza.

Індія вирішила призупинити використання винищувачів МіГ-29К. На думку місцевих ВПС, у літаків є слабке місце, яке російські авіаконструктори не направили багато років, – двигун РД-33МК. Це реактивний двоконтурний двигун, який МіГ використовує у всіх своїх останніх проектах.

Як пишуть індійці, у движка проблеми з паливними колекторами і підвищена витрата масла, він занадто часто виходить з ладу – за останні роки 15 разів. У підсумку з листа вийшов своєрідний ультиматум: або Росія виправляє проблеми МіГів, або ми їх не купуємо. А контракт там вагомий – майже 2,5 млрд доларів.

За останні роки Індія неодноразово скаржилася на російські винищувачі. Досить подивитися заголовки минулих років. 2003 рік: Індія призупиняє поставки винищувачів Су-30МКІ, причина – в поломці двигунів. 2015-й – аудитори з Делі порахували, що російські винищувачі недостатньо надійні в експлуатації. Рік по тому: Індія заявляє, що палубні МіГ-29К мають багато дефектів і недоліків. Два роки тому в немилість знову потрапили ті ж самі МіГи, тепер за проблеми з силовою установкою. Миші колються, але продовжують гризти кактус, каже директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов.

«Індія є привілейованим партнером, і ті технології, які Росія передає Індії, вона не передає нікому, включаючи Білорусь і Вірменію, найближчих союзників Росії по ОДКБ. Тобто Росія передає технології створення підводного човна з ядерної аналітичної установкою, Росія допомагає Індії створювати крилаті ракети і ще цілий ряд речей. Справа в тому, що Мігівська школа як би висохла і перестала видавати інноваційні продукти. Те ж саме літаки Fokker – фірма збанкрутувала, але літаки літають. Тобто обслуговуються старі літаки, приблизно те ж саме. У МіГа немає майбутнього. МіГ не створив нового продукту, нового літака. Ось цей МіГ-29 К – це останній літак сімейства МіГ. Відповідно, Росія буде його обслуговувати, тому від того, що індійці зробили неправильний вибір, вибрали не ту фірму, яка зробить їм не той продукт, це не зовсім наші проблеми».

Слова про те, що корпорація «МіГ» вже багато років не випускає принципово нові літаки, не позбавлені істини. Останній проект – легкий винищувач МіГ-35, який представили в 2017 році, зроблений на базі старого МіГ-29К і має той же проблемний двигун.

Індії ж поставки нової військової техніки зараз потрібні, як ніколи, і це не тільки через багаторічного конфлікту з Пакистаном. Останній раз, до речі, винищувачі ВПС Індії атакували бомбардувальники Пакистану в минулому році над Кашміром. У розпорядженні Індії були в тому числі чотири російських Су-30МКІ і два МіГ-21, побудовані ще в 1950-х роках в СРСР.

В цьому ж році додалося загострення з Китаєм в спірному регіоні Ладакх. Тому Індія і Росія повинні домовитися в черговий раз, вважає директор проекту за новими технологіями і міжнародної безпеки «ПИР-центру» Вадим Козюлін.

«Це не перший випадок, коли Індія висловлює невдоволення російським озброєнням. Так траплялося з поставками нашого авіаносця, крейсерів. Треба визнати, що Росія не завжди в змозі виконати контрактні умови, затримуються поставки, а іноді підростає ціна. Що стосується конкретно цього випадку, історія досить давня. На ринку винищувачів Росії доводиться конкурувати з низкою виробників, і кожен виробник має свої важелі впливу на керівництво Індії, на військове керівництво. МІГ 29 – літак в Індії відомий, перевірений, надійний. Я припускаю, що тут просто комерційні інтереси і це чергова інформаційна кампанія, щоб перебити контракт і проштовхнути пропозицію конкурента».

Ймовірний конкурент, про який говорить експерт, – це Франція і її винищувачі Dassault Rafale. Всього їх буде 36, і це перший за 23 останніх роки контракт індійців з новим іноземним партнером, а не з Росією.

Поділитись