Між Туреччиною і Грецією розгорається новий скандал

Між Туреччиною і Грецією розгорається новий скандал

Турецька влада напередодні протягом 20 хвилин тримала над турецько-іракському кордоном урядовий літак Греції, на борту якого повертався до Афін міністр закордонних справ Нікос Дендіас, повідомляє телеканал ERT.


Візит грецького міністра закордонних справ в Ірак був першим за 22 роки. Після завершення візиту літак вилетів з Іраку. Турецька влада були заздалегідь повідомлені про рейс VIP і дали дозвіл на політ, але відкликали його при наближенні лайнера до кордону.

Для продовження польоту довелося вести інтенсивні дипломатичні переговори, літак був змушений знизити висоту і робити кола, поки проблема не була вирішена. При цьому виник ризик браку палива. В результаті літак приземлився в аеропорту Елевсіна поблизу Афін близько опівночі, передає ERT.

«Ця дія виходить за рамки поняття добросусідства і порушує правила дипломатичного поведінки», – зазначає телеканал.

Останнім часом відносини Греції та Туреччини вкрай загострилися через суперечки про розмежування морських зон.

На початку жовтня влада Туреччини поширили міжнародне морське сповіщення NAVTEX, згідно з яким терецкое Сейсмографічні судно з 10 жовтня до 9 листопада буде перебувати на захід від узбережжя Кіпру. В цей же район Туреччина направила допоміжне судно Tanux 1 і чергове Apollo Moon.

Крім того, оголосила Туреччина, судно Oruc Reis проводитиме дослідження спільно з судами Ataman і Cengizhan на південь від грецького острова Кастелорізо з 12 до 22 жовтня. МЗС Греції заявив, що цей район відноситься до грецького континентального шельфу і розташований на відстані всього 6,5 морської милі від узбережжя Кастелорізо. Територіальні води грецьких островів в Егейському морі визначені в шість морських миль. Анкара заявила, що судно веде діяльність виключно на турецькому континентальному шельфі в 15 кілометрах від узбережжя Туреччини і в 425 кілометрах від узбережжя Греції.

До цього сейсмічні дослідження в Східному Середземномор’ї в районі, який Греція вважає своєю виключною економічною зоною, привели до різкого загострення відносин між Афінами і Анкарою. За посередництва Німеччини була досягнута домовленість про відновлення зондувальних контактів з Туреччиною, перерваних в 2016 році, і найближчим часом передбачалося провести 61-й раунд контактів.

Поділитись