Депутат Верховної ради України Ганна Скороход, яку виключили з фракції пропрезидентської партії “Слуга народу”, заявила, що найближчим часом фракцію покинуть ще 11 депутатів.
“Найближчим часом фракцію покинуть десь 11 депутатів. Точно зараз сказати не можу. Але те, що колеги телефонують і кажуть, що найближчим часом збираються приєднатися (до нової депутатської групи), то такі дійсно є”, – сказала вона в ефірі каналу “Прямий”.
За словами Скороход, вона має намір об’єднати цих парламентаріїв до нової депутатської групи. У той же час Скороход відмовилася назвати прізвища цих депутатів і повідомити ще які-небудь подробиці. Скороход стверджує, що всього має намір об’єднати в групу більше 60 депутатів.
Раніше фракція “Слуга народу” виключила зі своїх лав Анну Скороход та Антона Полякова через неголосування за ті законопроекти, за якими є спільне рішення фракції. Розпрощалася фракція і з Романом Іванісовим, який приховав судимість за зґвалтування неповнолітньої.
Скороход також публічно заявила, що нібито за дорученням одного з заступників офісу президента, а також заступника генпрокурора Віталія Касько був незаконно затриманий її чоловік, колишній власник російського банку “Пушкіно” Олексій Алякін. Скороход вважає, що це було реакцією влади на те, що вона голосувала проти відкриття ринку землі.
У свою чергу, глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Скороход нібито неодноразово пропонувала іншим депутатам гроші за “рішення” тих чи інших питань.
Останнім часом пропрезидентську партію стрясають гучні скандали. Один з депутатів під час пленарного засідання домовлявся по телефону з жінкою легкої поведінки, інший – приховав судимість за зґвалтування. Потім в ЗМІ з’явилася інформація про те, як група депутатів від “Слуги народу” в Кривому Розі домовлялася про “контроль” над містом.
Як вважає політолог Володимир Фесенко, “струс” фракції відбувається тому, що при формуванні депутатського корпусу команда президента Володимира Зеленського допустила безліч помилок. “Ось і з’явилася фракція, яка швидко стала слабкокерованою, розбившись на численні групи впливу. Від обвалення всю цю майже карткову конструкцію утримує лише загальна лояльність депутатів від “Слуги народу” президенту, під ім’ям якого вони все і потрапили в Раду”, – упевнений політолог . Експерт не виключає, що інтриги можуть якщо не повністю зруйнувати президентську фракцію, то як мінімум різко вдарити по іміджу Зеленського.
На парламентських виборах партія “Слуга народу” відсвяткувала переконливу перемогу, отримавши в парламенті 254 крісла. Це на 28 мандатів більше, ніж потрібно для прийняття в Раді рішень простою більшістю голосів.