Питання нових санкцій відносно Росії розколов адміністрацію Сполучених Штатів на дві протиборчі угруповання.
Про це пише газета Financial Times.
За інформацією видання, жорсткої лінії дотримується заступник держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд, зокрема вона вважає, що США в цьому питанні не повинні залежати від думки Євросоюзу. В іншу групу входять кадрові бюрократи з мінфіну і Держдепу. Вони в принципі згодні з введенням санкцій, але їх турбує їх потенційна ефективність, а також можливий негативний вплив на саму американську економіку і необхідність враховувати позицію партнерів США.
Власне, самим практичним формуванням санкцій пакета займаються радник заступника голови мінфіну Елізабет Розенберг і старший директор в раді національної безпеки Пітер Харрелл. Розенберг, зокрема, курує напрямок, пов’язаний з відповіддю США на кібератаку проти компанії SolarWinds. Ці санкції повинні бути оголошені 2 червня.
Президент США Джо Байден, який в своїх заявах демонструє прихильність прихильникам жорсткої лінії, на думку газети, однак, імовірно, не стане вводити фінансові санкції проти когось, крім ряду бізнесменів і чиновників не найвищого рангу. Видання зазначає, що це викликано тим, що закони США дозволяють легко оголосити санкції, але не дають таким же чином їх скасувати, навіть якщо це буде потрібно для поліпшення ситуації.
Напруженість у двосторонніх відносинах в черговий раз виникла після публікації 16 березня доповіді американського офісу Національної розвідки. У ньому вказується, що російська сторона нібито втручалася в президентські вибори в США в 2020 році. Вашингтон в зв’язку з цим також анонсував прийняття нових антиросійських санкцій.
На наступний день президент США Джо Байден заявив, що Росія повинна «заплатити» за «втручання» в вибори. За його словами, він раніше провів «довга розмова» з російським лідером Володимиром Путіним, зазначивши, що «досить добре» його знає. При цьому Байден повідомив, що нібито попереджав російського колегу про можливу відповідь.
18 березня Путін запропонував американському колезі провести відкриту розмову фактично в режимі онлайн, зазначивши, що такий формат буде цікавий не тільки народам США і РФ, а й багатьом у світі.
В той же день в Білому домі заявили, що Байден зустрінеться з російським лідером, коли буде «слушний час».
Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі підкреслила, що Байден не шкодує про висловлення на адресу Путіна. Вона підкреслювала, що американський лідер «не стримуватися ні в словах, ні в діях».