Євросоюз попередили про нову міграційну кризу в Сирії

Новий міграційний криза назріває в Сирії, гуманітарну катастрофу провокують США та їх сателіти, заявила влада Сирії і Росії напередодні саміту Євросоюзу.


Як говориться в спільній заяві глав координаційних штабів з повернення біженців Михайла Мізінцева і Хусейна Махлюф, Штати і їх союзники ведуть політику жорстких обмежувальних заходів проти народу САР для «економічного удушення країни» і її ізоляції на міжнародній арені.

Важке економічне становище веде до уповільнення процесів повернення біженців до Сирії.

«При цьому нанесений американцями і їхніми сателітами збиток сирійському державі веде до гуманітарної катастрофи, яка може викликати новий міграційний криза. За даними Міжнародного Комітету Червоного Хреста, в даний час зросла кількість сирійських громадян, які потребують допомоги, а США і західні країни не визнають відповідальність за цю катастрофу», — наголошується в документі.

Там підкреслюється, що «серйозну заклопотаність» викликає, що такий стан справ склався напередодні саміту Євросоюзу в Брюсселі. Форум проводиться без участі представників уряду САР і «фактично використовується як майданчик для вироблення чергових санкційних обмежень».

«У той же час представники Європейського союзу, продовжуючи констатувати свою прихильність єдності, суверенітету і територіальної цілісності сирійського держави,»закривають очі» на незаконну окупацію її території і розкрадання національних багатств, які здійснюються США і їх союзниками», — відзначили в заяві.

Після міграційного кризи в 2015 році, викликаного різким збільшенням припливу мігрантів до Євросоюзу з країн Близького Сходу, Африки, інших регіонів, ЄС уклав з Туреччиною угоду, яка повинна була зупинити потік нелегалів до Європи з території цієї країни.

За договором, ЄС надавав фінансову допомогу Туреччині, яка приймає найбільше число біженців, перш за все з сусідньої Сирії. Туреччина також зобов’язалася приймати нелегальних мігрантів, які потрапляли з її території в ЄС, зокрема, в Греції. При цьому ЄС погодився приймати у себе легальних сирійських мігрантів.

В середині березня верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель оголосив, що Євросоюз має намір оновити угоду з міграції з Туреччиною. При цьому Анкара неодноразово погрожувала Євросоюзу новими хвилями біженців, якщо не будуть виконуватися її вимоги по економічної допомоги.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...