Ердоган звинуватив Байдена у підготовці повалення влади в Туреччині

Ердоган звинуватив Байдена у підготовці повалення влади в Туреччині

Ердоган звинуватив Байдена у підготовці повалення влади в Туреччині: «Байден сказав, що вони мають повалити Ердогана, я це знаю. Усі мої люди це знають», – заявив Ердоган в інтерв’ю CNN.

Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи вірить він заявам, що Байден має його скинути.

Туреччина має «особливі» та зростаючі відносини з президентом Росії Володимиром Путіним, незважаючи на зростаючий тиск на Анкару, щоб вона допомогла посилити санкції Заходу проти Москви, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган в ексклюзивному інтерв’ю перед другим туром президентських виборів наступного тижня.

«Ми не на тому етапі, коли ми б запровадили санкції проти Росії, як це зробив Захід. Ми не зв’язані санкціями Заходу», – сказав Ердоган Беккі Андерсон з CNN. «Ми сильна держава і маємо позитивні відносини з Росією».

“Росія і Туреччина потрібні одна одній у всіх можливих сферах”, – додав він.

Ердоган є очевидним фаворитом у президентських перегонах у Туреччині, які прямують до другого туру голосування 28 травня. Він та його головний суперник Кемаль Киличдароглу розійшлися в низці питань зовнішньої політики, включаючи дипломатію із Заходом і Росією.

Президент Реджеп Таїп Ердоган перебуває при владі більше двох десятиліть, але нещодавно його популярність зазнала удару через триваючу економічну кризу в Туреччині та реакцію його уряду на серію руйнівних землетрусів.

Киличдароглу пообіцяв відновити роки напруженої дипломатії із Заходом.

Він також сказав, що не намагатиметься наслідувати стосунки Ердогана з Путіним, які орієнтовані на особистість, і натомість переналаштує стосунки Анкари з Москвою на «державні».

Але за кілька днів до першого туру президентських виборів 14 травня Киличдароглу загострив свій тон щодо Кремля, звинувативши його у втручанні у вибори в Туреччині та погрожуючи розірвати відносини між двома країнами.

«Шановні російські друзі, ви стоїте за монтажем, змовою, глибоким фейковим контентом і записами, які були викриті в цій країні вчора», — написав він у Twitter.

«Якщо ви хочете продовження нашої дружби після 15 травня, геть руки від турецької держави», – сказав він.

Навпаки, Ердоган подвоїв свої стосунки з Путіним – і він вважає, що Захід повинен наслідувати його приклад.

«Захід дотримується не дуже збалансованого підходу», — сказав він CNN. «Вам потрібен збалансований підхід до такої країни, як Росія, що було б набагато вдалішим підходом».

Він звинуватив свого суперника в прагненні «відірвати» Туреччину від Росії.

Після того, як Росія почала вторгнення в Україну в лютому 2022 року, турецький політичний діяч став ключовим посередником, прийнявши вирішальний акт балансування між двома сторонами, широко відомий як «проукраїнський нейтралітет».

Він допоміг укладати ключову угоду, відому як Ініціатива Чорноморського зернового коридору, яка розблокувала мільйони тонн пшениці, які були захоплені вторгненням Росії в Україну, запобігши глобальній кризі голоду. Угоду було продовжено ще на два місяці в середу, за день до закінчення терміну її дії.

Ердоган торкнувся ще однієї ключової точки напруженості між Туреччиною та Заходом: вступу Швеції до НАТО. Туреччина – друга за величиною армія НАТО – заблокувала членство Стокгольма в альянсі, звинувативши його в приховуванні бойовиків із Робітничої партії Курдистану (РПК).

«Поки Швеція продовжує дозволяти відгалуженням терористичних груп у Туреччині вільно бродити по Швеції вулицями Стокгольма, ми не можемо прихильно дивитися на членство Швеції в НАТО», — сказав Ердоган.

«Ми зараз не готові до Швеції», – додав він. «Тому що країна НАТО повинна мати тверду позицію, коли справа стосується боротьби з тероризмом».

Швеція відхилила неодноразові запити Туреччини про екстрадицію осіб, яких Анкара називає терористами, стверджуючи, що питання може бути вирішено лише шведськими судами.

Ердоган також розкритикував президента США Джо Байдена за те, що він назвав його «автократом» у своїй передвиборній кампанії у Білому домі 2020 року. «Чи брав би диктатор коли-небудь участь у другому турі виборів?» – запитав Ердоган.

Поділитись