Джонсон виключить можливість Brexit без угоди з ЄС

Джонсон виключить можливість Brexit без угоди з ЄС

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір повністю виключити можливість здійснення “жорсткого” Brexit без угоди з ЄС в передвиборному маніфесті Консервативної партії. Про це повідомила британська газета The Times.

Згідно з інформацією, отриманою виданням, в документі не буде згадуватися гасло про здійснення Brexit “будь-що”, з яким Джонсон в липні йшов на вибори глави партії, коли був змушений попросити Брюссель про перенесення термінів виходу країни з ЄС.

Як головне завдання торі в разі перемоги на виборах буде названо “негайне здійснення Brexit” на умовах досягнутої 17 жовтня угоди між королівством і ЄС. Представники британської опозиції неодноразово висловлювали побоювання з приводу того, що крило євроскептиків в рядах Консервативної партії, а також сам Джонсон можуть наполягти на “жорсткому” Brexit, якщо угода з ЄС так і не буде затверджено британським парламентом.

Як зазначає The Times, скорегувавши офіційну позицію партії, консерватори розраховують заспокоїти ту частину електорату, яку лякає можливість Brexit без угоди, а також переманити на свою сторону тих прихильників опозиції, які не зацікавлені в проведенні повторного референдуму про Brexit.

За інформацією видання, новий маніфест консерваторів, який повинен бути представлений в середині листопада, також буде містити обіцянки уряду скоротити податки, збільшити бюджетні витрати на різні соціальні програми, а також зосередитися на боротьбі зі злочинністю.

Великобританія повинна була покинути ЄС 29 березня 2019 року, тобто через два роки після подачі письмового повідомлення про вихід із товариства. Однак депутати Палати громад парламенту тричі відхилили проект угоди про умови Brexit, досягнутого Брюсселем і урядом на чолі з прем’єр-міністром Терезою Мей. У підсумку ЄС погодився перенести Brexit спочатку на квітень або травень, потім – на 31 жовтня, а Мей була змушена подати у відставку, не зумівши вивести ситуацію з глухого кута.

Прем’єр Борис Джонсон наполягав на тому, що країна повинна покинути ЄС 31 жовтня з угодою або без неї, але через прийнятий парламентом закон був змушений 19 жовтня направити Європейській Раді запит про нову відстрочку Brexit – до 31 січня 2020 року.

У понеділок глава Європейської ради Дональд Туск оголосив про те, що Брюссель готовий надати Лондону вже третю за рахунком відстрочку, на яку Джонсон погодився.

Поділитись