Дочка Назарбаєва перервала мовчання щодо ситуації в Казахстані

Дочка першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Алія висловила співчуття всім жертвам погромів у країні та подякувала казахстанцям за підтримку її батька.

Звернення до жителів республіки Алія Назарбаєва розмістила у своєму обліковому записі в Facebook.

2 січня у Казахстані розпочалися протести, викликані зростанням цін на газ. Мітинги переросли у масові заворушення, учасники яких блокували роботу швидкої допомоги, пожежних служб, нападали на правоохоронців та захопили зброю. Влада Казахстану ввела надзвичайний стан у країні до 19 січня і розпочала контртерористичну операцію.

При цьому чинний глава республіки Касим-Жомарт Токаєв взяв на себе функції голови Ради безпеки, змістивши з цієї посади Нурсултана Назарбаєва. Також з’явилася інформація, що колишній глава Казахстану залишив країну.

За словами Алії Назарбаєвої, вона «з тяжким серцем» переживає трагічні події у країні.

«Немає слів, щоб висловити біль та жаль через жертв та загиблих людей. Висловлюю щирі співчуття сім’ям усіх загиблих. Нехай цей жорстокий урок для нас стане останнім у нашій історії. Це неправильно, коли люди гинуть у мирний час», – написала Алія Назарбаєва.

Вона також подякувала мешканцям Казахстану за підтримку.

«Дякую вам за слова підтримки, які отримую від вас. І дякую вам за моральну підтримку мого батька на даний момент, він отримує багато повідомлень у ці дні від мешканців різних регіонів», — наголосила дочка колишнього глави держави.

Вона вважає неправильним, коли люди гинуть у мирний час через незаконні протести. «Також дякую вам за слова підтримки, які отримую від вас. І дякую вам за моральну підтримку мого батька в даний момент», — звернула увагу молодша дочка.

Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що внаслідок заворушень постраждало близько 1300 об’єктів підприємництва, скоєно напади на понад 100 торгових центрів, банків, спалено близько 500 поліцейських машин. Також стало відомо про місцезнаходження Назарбаєва.

Назарбаєв та члени його сім’ї не з’являлися на публіці з початку протестів у країні та не коментували ситуацію. Зокрема депутат мажилісу Казахстану, старша донька екс-президента країни Дарига Назарбаєва 12 січня не прийшла на пленарне засідання нижньої палати парламенту. У прес-службі мажилісу повідомили, що Назарбаєва захворіла.

При цьому посол Казахстану в Азербайджані Сержан Абдикарімов наголосив, що Нурсултан Назарбаєв перебуває в столиці республіці, слідкує за ситуацією та провів кілька телефонних переговорів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,