Російські суду маневрували на Балтиці, німецькі екологи і посол США в Берліні вимагали зупинки проекту. І тут представники Nord Stream 2 повідомили, що будівництво газопроводу відновлено, передає DW.
Будівництво газопроводу “Північний потік-2” все більше нагадувало шпигунський бойовик – поки політики обмінювалися гучними заявами, у відкритому морі маневрували суду, в поспіху змінили власників. Нарешті в п’ятницю, 11 грудня, з позначкою “терміново” інформаційні агентства повідомили про відновлення робіт.
Сайт глобального спостереження за морськими суднами в режимі реального часу MarinaTraffic.com в останні кілька днів став головним джерелом припущень про те, що відбувається навколо недобудованої ділянки газопроводу “Північний потік-2”. Судячи з його даними, в п’ятницю вдень, 11 грудня, на місце будівництва газопроводу прибула баржа “Фортуна”.
Поряд з нею знаходяться російські судна постачання “Катунь” і “Балтійський дослідник”. І це – все, що було відомо. Ніякої офіційної інформації про статус робіт до цього не було – представники “Північного потоку-2” відмовлялися від будь-яких коментарів, і навіть в керівництві австрійської нафтогазової компанії OMV, що входить в консорціум інвесторів проекту, говорили, що дізнаються про хід робіт зі ЗМІ.
Шпигунські пристрасті почалися в жовтні, коли судно-трубоукладач “Фортуна” змінила власника – новим власником стало нікому до цього невідоме товариство з обмеженою відповідальністю і двома штатними співробітниками, що було розцінено як спроба вивести МРТС – колишнього власника судна – з -під удару санкцій США. За даними російської версії Forbes, МРТС є найбільшою в Росії приватною компанією з будівництва підводних трубопроводів.
Передбачуване відновлення робіт на ділянці довжиною 2,6 кілометра має бути завершено до кінця грудня – глибина моря в районі становить всього 30 метрів, писала Süddeutsche Zeitung, звертаючи увагу на те, що американські санкції поширюються на судна, що працюють на глибині понад 100 футів – що приблизно і є 30 метрів. За даними видання, більш делікатним моментом щодо санкцій стане укладання труб на 160-кілометровій ділянці в районі острова Борнхольм.
На початку цього тижня в районі недобудованої ділянки між датським островом Борнхольм і балтійським узбережжям Польщі два дні знаходилося судно-трубоукладач “Академік Черський”. Однак в ніч на вівторок воно взяло курс в сторону Калінінграда.
Цей маневр німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) інтерпретувала в своєму прес-релізі від 8 грудня як “тимчасове припинення будівництва” в рамках дозволу, виданого Федеральним відомством з питань судноплавства і гідрографії. Екологи з DUH заявляють, що сумніваються в правомочності цього дозволу і що ще в п’ятницю, 4 грудня, подали формальний протест проти його видачі.
Директор DUH Саша Мюллер-Креннер підкреслив, що “Північний потік-2” – це проект з далекосяжними екологічними і кліматичними наслідками, і він не може бути секретом “Газпрому” і німецьких відомств”. У свою чергу, керівник підрозділу DUH “Енергетика і захист клімату “Костянтин Цергер розцінив імовірну зупинку робіт як “великий успіх” і закликав від імені своєї організації “остаточно відмовитися від проекту”.