Блінкен: відмова вводити санкції проти Nord Stream 2 AG відповідає інтересам США

Блінкен: відмова вводити санкції проти Nord Stream 2 AG відповідає інтересам США

Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що відмова від введення санкцій відносно оператора “Північного потоку – 2” – компанії Nord Stream 2 AG – відповідає американським національним інтересам.

“Держдепартамент США надав Конгресу доповідь відповідно до “Закону про захист енергетичної безпеки Європи”, в списку значаться чотири судна, п’ять організацій і одну фізичну особу, які залучені в будівництво газопроводу “Північний потік – 2”, включно з організацією Nord Stream 2 AG і її виконавчого директора Маттіаса Варніга, – йдеться в заяві Блінкена. – Особи, згадані в доповіді, підпадають під санкції відповідно до “Закону про захист енергетичної безпеки Європи”, якщо санкції не скасовані”.

“В результаті цих санкцій у відношенні перерахованих в доповіді організацій чотири судна з доповіді і дев’ять додаткових судів, які контролюються або належать Федеральному державному бюджетній установі” Морська рятувальна служба”, що беруть участь в будівництві “Північного потоку – 2″, також підпадають під санкції”, – сказав Блінкен.

“Крім того, я прийшов до висновку, що в національних інтересах США відмовитися від санкцій щодо Nord Stream 2 AG, її виконавчого директора Маттіаса Варніга і посадових осіб компанії”, – наголошується в тексті.

За даними ЗМІ, в перелік судів, діяльність яких підпадає під американські рестрикції, зовнішньополітичне відомство США включило “Академіка Черського”, “Владислава Стрижова”, “Балтійського дослідника” і “Юрія Топчева”. В аналогічний список юридичних осіб потрапили “Коксохімтранс”, “Мортранссервіс”, Морська рятувальна служба, Самарський теплоенергетичний майновий фонд.

Сполучені Штати продовжать виступати проти завершення будівництва трубопроводу “Північний потік – 2”, говориться в заяві.

“Сьогоднішні дії демонструють прихильність адміністрації [США] енергетичної безпеки в Європі, що відповідає обіцянці президента [Джо Байдена] відновити відносини з нашими союзниками і партнерами в Європі. Ми будемо продовжувати виступати проти завершення цього проекту, який послабить енергетичну безпеку Європи, України і країн східного флангу НАТО і ЄС”, – вказав Блінкен.

Він додав, що дана позиція Вашингтона по відношенню до проекту “непохитна”. “Хоча ми можемо і не завжди погоджуватися [з партнерами], наші союзи залишаються міцними, і наша позиція відповідає нашому зобов’язанню зміцнювати трансатлантичні відносини як питання національної безпеки”, – уклав Блінкен.
Вже не зупинити

Представник адміністрації США високого рангу повідомив журналістам, що шансів зупинити будівництво трубопроводу стає все менше, так як його готовність становить 95%. Чиновник, слова якого наводить агентство Bloomberg, припустив, що Байден хоче уникнути конфронтації з Німеччиною та іншими американськими союзниками в ЄС, які підтримують проект. За його версією, відмова від санкцій дасть час для подальших обговорень даного питання.

У середу кілька законодавців з Демократичної і Республіканської партій розкритикували рішення адміністрації США відмовитися від введення санкцій проти оператора “Північного потоку – 2”, компанії Nord Stream 2 AG. Впливові конгресмени і сенатори зажадали від уряду переглянути це рішення і ввести проти оператора жорсткі рестрикції в зв’язку з тим, що трубопровід нібито загрожує інтересам США.

Адміністрація 45-го президента США Дональда Трампа в особі держсекретаря Майкла Помпео і його заступника, а нині посла США в РФ Джона Саллівана визнавала, що будівництво “Північного потоку – 2” вже не зупинити.

Проект “Північний потік – 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Роботи були припинені в грудні 2019 року, після того, як швейцарська Allseas відмовилася від укладання труб через можливі санкції з боку США. З грудня 2020 року будівництво газопроводу було відновлено після річної паузи.

Поділитись