Китай вирішив втрутитися в афганський конфлікт

Китай вирішив втрутитися в афганський конфлікт

Пекін і Ісламабад повинні посилити стратегічний діалог і зіграти активнішу роль у відновленні миру в Афганістані, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І в телефонній розмові з пакистанським колегою Шахом Мехмудом Куреші.


«Поспішність виведення військ США з Афганістану завдала серйозного удару по процесу мирного врегулювання в цій країні. Ми вважаємо, що ООН здатна зіграти в цій ситуації належну роль», – наводить слова Ван І ЗМІ.

Китайський міністр уточнив, що країнам – учасницям Шанхайської організації співпраці слід приділити пильну увагу врегулюванню ситуації в Афганістані, а також високо оцінив зусилля Пакистану в цьому напрямку. «Пекін і Ісламабад повинні посилити стратегічний діалог і зіграти активнішу роль у відновленні миру в Афганістані», – підсумував Ван І.

У п’ятницю президент Афганістану Ашраф Гані не виключив початку в країні громадянської війни по догляду американських військ. Минулої суботи стало відомо про плани виведення посольств країн Заходу з Афганістану. Днем раніше в Сенаті США передбачили захоплення Афганістану терористичним рухом «Талібан» на тлі виведення американських сил. Держдеп США закликав американців терміново покинути Афганістан.

3 травня з’явилася інформація, що США і «Талібан» обговорюють можливість завершення виведення американських військ з Афганістану до початку липня. Пізніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США не збираються йти з Афганістану, незважаючи на виведення американських військ. Тим часом голова комісії Ради Федерації з інформаційної політики Олексій Пушков заявив про очевидність поразки США в Афганістані всьому світу.

29 квітня стало відомо, що країни НАТО почали організоване виведення військ з Афганістану, про що глави зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони країн Північноатлантичного альянсу домовилися двома тижнями раніше. У Сенаті США стрімкий виведення американських військ з Афганістану назвали «фатальною помилкою». У свою чергу міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо назвав рішення про виведення військового контингенту НАТО з Афганістану «історичним» і «епохальним».

13 квітня з’явилися повідомлення про плани президента США Джо Байдена вивести американські війська з Афганістану до 11 вересня 2021 року – 20-й річниці теракту в Нью-Йорку. Байден пояснив рішення про виведення військ з Афганістану тим, що присутність військовослужбовців США не допоможе Кабулу створити стійкий уряд.

Також стало відомо, що Байден вирішив вивести американські війська з Афганістану всупереч порадам деяких помічників. Так, глава ЦРУ Вільям Бернс заявляв, що виведення американських військ з Афганістану послабить можливості США реагувати на загрози і збирати інформацію. Нагадаємо, в березні рух «Талібан» зажадав вивести американські війська з Афганістану.

Поділитись