Конгрес США закликав до «дипломатичного бойкоту» Олімпіади в Пекіні

Конгрес США закликав до «дипломатичного бойкоту» Олімпіади в Пекіні

Спікер палати представників конгресу США Ненсі Пелосі закликала до «дипломатичного бойкоту» зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні через «порушення прав людини» в Китаї.

Про це повідомляє телеканал CNBC.

За словами Пелосі, спортсмени можуть взяти участь в майбутніх Іграх, при цьому світовим лідерам слід відмовитися від візиту до Пекіна, щоб захистити свій «моральний авторитет».

Спікер американського конгресу також звернулася з критикою до корпоративних спонсорам Олімпіади, які нібито «по-іншому» розглядають дії Китаю, побоюючись за свій прибуток. За її словами, відмова «виступати проти порушення прав людини» з комерційних причин позбавляє Сполучені Штати «моральної влади» відстоювати права людини «де б то не було».

Проте, як наголошується в матеріалі, Пелосі визнала, що дипломатичний бойкот, про який вона говорить, може не спрацювати, тому що подібними методами «в минулому США не вдалося домогтися успіхів». Ще в 2008 році спікер звернулася до колишнього американського президента Джорджа Буша з вимогою бойкотувати церемонію відкриття літніх Олімпійських ігор в Пекіні в якості протесту проти «порушень прав людини в Китаї», проте в підсумку Буш відвідав захід разом з іншими 80 главами інших держав.

Президента США Джо Байдена закликають відмовитися від відвідування Олімпійських ігор в Пекіні в знак протесту проти дій китайського уряду щодо етнічної групи уйгурів, які були охарактеризовані попередньою адміністрацією екс-президента країни Дональда Трампа як геноцид.

3 травня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про те, що США не розглядають ідею бойкоту Олімпійських ігор в Пекіні, проте не виключено, що відповідне рішення може бути прийнято. На запитання про можливість бойкотування заходів Блінкен порадив «ніколи не говорити, що щось неможливо».

Раніше, 6 квітня, керівник прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс заявив про те, що Штати разом зі своїми закордонними союзниками і партнерами планують розглянути ідею бойкоту майбутніх зимових Олімпійських ігор в Китаї.

При цьому 11 березня повідомлялося, що Національний олімпійський комітет США виступив проти ідеї бойкоту Олімпійських ігор, які пройдуть в Пекіні в 2022 році.

Глава організації Сьюзан Лайонс звернула увагу на те, що подібні бойкоти, зокрема Олімпійських ігор в Москві в 1980 році, не були ефективні.

Заклики бойкотувати зимові Ігри, які повинен прийняти Китай, раніше звучали від Канади, Норвегії, а також від представників майже 200 правозахисних організацій з різних країн світу. Приводом стали приписувані Пекіну масові репресії щодо уйгурів в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР.

XXIV зимова Олімпіада запланована в Пекіні з 4 по 20 лютого 2022 року. Столиця КНР була обрана місцем її проведення на сесії Міжнародного олімпійського комітету в Куала-Лумпурі 31 липня 2015 року.

Поділитись