Берлін розкрив плани по відношенню до Росії після отруєння Навального

Берлін зацікавлений в хороших або «хоча б розумних» відносинах з Москвою, незважаючи на інцидент з блогером Олексієм Навальним, заявив глава МЗС Німеччини Хайко Маас.


Так міністр оцінив заяви політиків і експертів, що випадок з Навальним може заморозити двосторонні відносини.

«Як би там не було, те, що трапилося з Олексієм Навальним не змінює географії і тому не змінює нашу принципову зацікавленість у хороших або хоча б розумних взаєминах з Росією. Ми — країна, яка живе торгівлею і науковим обміном. Вже тільки з однієї цієї причини ми хочемо підтримувати добрі взаємини з усіма нашими сусідами, засновані на чітких правилах і взаємній повазі», — зазначив Маас.

Він додав, що за минулі роки Німеччина доклала чимало зусиль заради підтримки відносин з Росією.

«Важко назвати колегу, з яким я зустрічався б частіше, ніж з Сергієм Лавровим. Товариства наших країн підтримують тісні зв’язки, існує живий обмін на рівні громадянського суспільства, між студентами, вченими, діячами мистецтва, в сфері економіки», — продовжив міністр.

Однак міждержавні відносини «страждають» через низку інцидентів, включаючи хакерської атаки на Бундестаг в 2015 році і вбивство громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі в Берліні, уклав Маас. В обох випадках німецька сторона заявляє про причетність Москви, проте Росія ці звинувачення відкидає.

Навального 20 серпня госпіталізували в Омську після того, як йому стало погано в літаку. За підсумками обстежень місцеві лікарі назвали основним діагнозом порушення обміну речовин, що викликало різку зміну цукру в крові. Що стало його причиною — поки не ясно, але отрут в крові і сечі Навального омські медики не знайшли.

Пізніше його перевезли літаком до Німеччини. Берлінська клініка Charite 23 вересня повідомила, що блогера виписали зі стаціонару в задовільному стані.

Після інциденту уряд ФРН, посилаючись на військових медиків, заявило про отруєння Навального бойовим речовиною «Новачок». Пізніше Кабмін повідомив, що висновки німецьких експертів підтвердили лабораторії Швеції і Франції, паралельно в ОЗХЗ на запит Берліна ведеться своє слідство.

У Кремлі в зв’язку з цим заявили, що Берлін не інформував Москву про свої висновки, а МЗС Росії підкреслив, що Росія досі не отримала від Німеччини відповіді на офіційний запит з цієї ситуації. Всі запити про правову допомогу у ситуації з Навальним залишилися без відповіді.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,