Захарова заявила про плани США вислати ще 55 російських дипломатів

Сполучені Штати мають намір вислати ще 55 російських дипломатів та адміністративно-технічних працівників посольства та консульств, повідомила речниця МЗС РФ Марія Захарова.


Вона пояснила, що зараз в американських диппредставництвах на території Росії працюють близько 130 осіб, тоді як у російській дипмісії у Вашингтоні та двох генконсульствах у Нью-Йорку та Х’юстоні – менше 200.

«З урахуванням висунутих Вашингтоном вимог про те, що ще 55 наших дипломатів та адміністративно-технічних працівників мають залишити США найближчими місяцями (а це по суті означає висилку), ситуація на дипломатичному фронті лише погіршиться», — наводить слова Захарової сайт МЗС РФ.

Раніше в п’ятницю офіційний представник російського МЗС закликала США зупинити «маховик ескалації» та «почати предметну, чесну та взаємоповажну розмову».

27 жовтня Держдеп висловив побоювання щодо того, що роботу посольства США в Росії на тлі скорочення дипломатичного персоналу буде зведено лише до виконання технічних функцій. Зазначалося, що штат американського посольства у Москві скоротився з 1200 осіб у 2017 році до 120 станом на жовтень 2021 року.

Цього ж місяця американські сенатори попросили президента США Джо Байдена надіслати 300 дипломатів РФ у разі відмови Москви розширити штат посольства Сполучених Штатів.

У свою чергу, в МЗС Росії зазначили, що такою пропозицією сенатори домагаються закриття американських дипустанов у РФ. При цьому такої кількості дипломатів у Штатах російська сторона не має, додали в російському зовнішньополітичному відомстві.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,