Влада Гонконгу звинуватила США в подвійних стандартах

Гонконгська влади виступає з рішучим засудженням санкцій, введених США стосовно посадових осіб Гонконгу і Китаю, і готові підтримати Пекін у прийнятті заходів у відповідь.

Про це йдеться в поширеному в суботу заяві місцевої адміністрації.

«Ми повністю підтримаємо центральний уряд в питанні прийняття контрзаходів», — підкреслюється в заяві.

Влада Гонконгу назвала дії Вашингтона «кричущим і грубим втручанням у внутрішні справи КНР», «неповажної спробою підірвати двосторонні відносини на різних рівнях».

У п’ятницю Мінфін США повідомив про введення санкцій проти 11 колишніх і діючих посадових осіб Гонконгу, в тому числі щодо голови виконавчої влади цього спеціального адміністративного району КНР Керрі Лам, комісара поліції, ряду міністрів, а також чиновників з материкового Китаю, які курують питання Гонконгу. На думку Вашингтона, ті, чиї імена були внесені в санкційні списки, причетні до «підриву автономії Гонконгу і обмеження [там] свободи слова та зібрань».

Влада Гонконгу розгляне контрзаходи у відповідь на введення США санкцій відносно представників керівництва цього спеціального адміністративного району Китаю. Про це заявив в суботу секретар (міністр) комерції та економічного розвитку місцевої адміністрації Едвард Яу, виступаючи в ефірі радіостанції RTHK. Чиновник, який сам не потрапив до списку санкцій, не уточнив, про які заходи може йти мова.

«Я не бачу ніякої вагомої причини для такого грубого втручання іноземної держави у внутрішні справи Гонконгу. І я не вважаю цивілізованим або необхідним вдаватися до подібних дій», — підкреслив міністр.

За його словами, введення цих «безпідставних і варварських заходів» з боку Вашингтона посилає вкрай негативний сигнал американським інвесторам в Гонконзі.

«Це в кінцевому підсумку буде мати наслідки для самих США і, безсумнівно, завдасть шкоди двостороннім відносинам», — попередив він.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,