Відповідь США на пропозиції Росії вплине на безпеку ЄС, заявив Боррель

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вважає, що письмові відповіді НАТО та США на пропозиції Росії послужать зміцненню безпеки в Європі та відкривають шлях до діалогу.


«Письмова відповідь НАТО Росії підкреслює серйозність і відповідальність, з якою розглядається нинішня ситуація. Поряд із відповіддю США вона є міцною основою для зміцнення безпеки і стабільності в Європі. З нашого боку шлях до переговорів відкритий», — написав Боррель у Twitter.

Наприкінці 2021 року Росія опублікувала проекти договору зі США та угоди з НАТО щодо гарантій безпеки. Москва, зокрема, вимагає від західних партнерів юридичних гарантій відмовитися від подальшого розширення НАТО на схід, від приєднання до блоку України та від створення військових баз у пострадянських країнах. Також пропозиції містять пункт про нерозміщення ударних озброєнь НАТО біля кордонів Росії та відведення сил альянсу у Східній Європі на позиції 1997 року.

США та НАТО в середу передали Росії відповіді на пропозиції щодо гарантій безпеки. Борель раніше повідомляв, що при складанні цих відповідей враховувалася думка Євросоюзу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,