Кулеба та Боррель вирушили на лінію розмежування на Донбасі

Кулеба та Боррель вирушили на лінію розмежування на Донбасі

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що з верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем вирушили на лінію розмежування на Донбасі.

“У вертольоті з Жозепом Боррелем, вилітаємо на Луганщину. Перший візит високого представника ЄС до Донбасу <…> Цей візит є знаком єдності України та ЄС <…>”, – написав він у середу у Twitter.

Раніше Боррель повідомив, що прибув на Україну, щоб продемонструвати підтримку Європейським союзом суверенітету та територіальній цілісності країни.

Боррель та Кулеба на Луганщині ознайомляться із ситуацією в зоні конфлікту. Сторони проведуть переговори, ключовими темами яких стануть “стримування РФ від подальшої агресії, зокрема через жорсткі економічні санкції, просування мирного врегулювання на основі поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, втілення гуманітарних проектів на Донбасі”. Під час поїздки на лінію зіткнення політики поспілкуються із представниками ЗМІ.

Раніше Європейська зовнішньополітична служба повідомляла, що візит Бореля до України 4-6 січня демонструє підтримку Києва Брюсселем. У вівторок Боррель і генсек НАТО Єнс Столтенберг обговорили питання, пов’язане з концентрацією сил РФ поблизу українського кордону, а також пропозиції РФ у сфері безпеки.

Поділитись