Угорщина та Польща застрягли в «токсичних відносинах», – Politico

Угорщина та Польща застрягли в «токсичних відносинах», – Politico

Влада Угорщини та Польщі застрягла у «токсичних відносинах», про це йдеться в матеріалі Яна Ценського для Politico.


У статті сказано, що проросійська позиція прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана спричинила ескалацію напруги з Варшавою. Зокрема цьому сприяло вето політика на пакет допомоги Європейського союзу (ЄС) для України у розмірі 18 мільярдів євро.

Автор матеріалу також зазначив, що угорський лідер використовує угоду про мінімальний корпоративний податок як спосіб тиску на Європейську комісію. На його думку, глава держави намагається змусити Єврокомісію виділити кошти, які вона утримує через обмеження Будапешта на демократичні свободи.

Ценський припустив, що відносини двох країн можуть прояснитися за кілька днів, коли уряди проголосують за заморожування додаткових коштів, які виділяє ЄС Угорщина. Уточнюється, що голосування стосується заморожування 7,5 мільярда євро регулярних фондів ЄС та 5,8 мільярда євро грантів на відновлення країни, доки уряд Орбана не виконає 27 реформ, включаючи антикорупційні заходи та судову реформу.

Раніше Будапешт звинуватив Київ у безвідповідальності через інцидент із ракетами, що впали на територію Польщі. “Українці відповідають за те, що президент України вчинив безвідповідально і відразу ж звинуватив росіян у цих діях”, – сказав глава канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш.

Поділитись