Учасники саміту НАТО мають намір переглянути позицію альянсу щодо Росії та КНР

Учасники саміту НАТО в Мадриді мають намір переглянути позицію альянсу щодо Росії та КНР.

Лідери країн — членів НАТО на зустрічі в Мадриді наприкінці червня переглянуть позицію альянсу щодо Росії та Китаю. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в опублікованому в понеділок інтерв’ю іспанській газеті ABC.

«Мадридський саміт матиме надзвичайно важливе значення, — сказав він. — Нова стратегічна концепція, яку ми приймемо, відображатиме нову реальність безпеки». «Наприклад, нинішня стратегічна концепція відноситься до Росії як до стратегічного партнера і не згадує Китай, — зазначив Столтенберг. — Тепер, безумовно, ми обговоримо агресивні дії РФ, а також вплив підйому Китаю на нашу безпеку. Мадридський саміт стане одним із наших найважливіших самітів».

Крім того, за словами генсека, на зустрічі в іспанській столиці будуть порушені питання, пов’язані з «загрозами, що походять з півдня, такими як нестабільність і тероризм». «Стабільність в Африці повинна мати значення для всього альянсу, — уточнив він. — Ми прийматимемо рішення, щоб зробити крок уперед, у тому числі з погляду сфери впливу на море».

Як вважає Столтенберг, не можна точно сказати, скільки триватиме конфлікт довкола України. «Нам треба бути готовими до довгої війни», — стверджував він. «Іспанія бере участь у спільних зусиллях союзників по НАТО, — підкреслив генсек. — Існує безліч видів підтримки українських сил. Ми маємо бути дуже обережними, говорячи про конкретні системи озброєння».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,