Політолог назвав умову вступу Туреччини до нового альянсу проти Росії

Анкара вступить до анонсованого Лондоном альянсу проти Росії лише на максимально вигідних для себе умовах.

В інших випадках втягнути Туреччину до нового союзу не вдасться. Так політолог Олександр Іонов прокоментував заяву прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона про створення антиросійського блоку, що планується.

До союзу, за задумом британського лідера, має увійти Польща, країни Прибалтики, Україна, а надалі і Туреччина, що здивувало багатьох експертів. Анкара на відміну названих країн не підтримує санкції проти РФ і веде найбільш самостійну політику. Тому, на думку політолога, просто об’єднуватись для допомоги будь-якій країні чи розвитку певної кризи країна не стане.

Для Туреччини будь-яке партнерство переслідує економічні, політичні та військові інтереси. Країні не потрібні ні Великобританія, ні Фінляндія, ні інші держави, якщо за умови об’єднання з ними вона не отримує якихось бенефіцій, пояснив експерт.

«Туреччина готова входити в будь-яке партнерство, бачачи для себе чіткий і твердий інтерес <…> Її можна поки що «залишити за дужками». Тому що будь-який військовий альянс із країнами НАТО сьогодні буде орієнтований, у тому числі на дестабілізацію ситуації в Україні та військово-економічну допомогу Києву. Анкара розуміє, що може бути відповідь Москви і буде обережна у питанні вступу», – підкреслив Олександр Іонов.

Туреччина відмовилася приєднуватися до безпрецедентних санкцій проти Росії, запроваджених Заходом на тлі спецоперації в Україні. Але вона підтримала резолюцію Генасамблеї ООН, яка засуджує дії РФ в Україні. Анкара і Москва мають спільні проекти, наприклад, будівництво атомної електростанції на середземноморському узбережжі Туреччини. Крім того, Анкара бажає виступати посередниками між Росією та Україною для врегулювання конфлікту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,