У КНДР помер брат засновника країни Кім Ір Сена

У КНДР помер брат засновника країни Кім Ір Сена

На 102 році життя в КНДР помер молодший брат засновника та першого президента країни Кім Ір Сена Кім Ен Чжу.

Про це в середу, 15 листопада, повідомило агентство Yonhap із посиланням на північнокорейські ЗМІ.

Зазначається, що нинішній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відправив напередодні вінки та висловив співчуття. Водночас жодних подробиць про смерть, зокрема її дату, не наводяться.

«Кім Ен Чжу самовіддано боровся за реалізацію лінії та політики партії і зробив внесок у прискорення соціалістичного будівництва та розвиток державної соціальної системи корейського зразка, працюючи на важливих постах партії та держави протягом багатьох років», — цитує агентство повідомлення ЦТАК.

Кім Ен Чжу народився в 1920 році і після приходу свого брата Кім Ір Сена до влади в 1948 займав ряд керівних постів. Зокрема він очолював впливовий Організаційний відділ Трудової партії Кореї. Однак у 1973 році його на цій посаді змінив Кім Чен Ір, син Кім Ір Сена, і на якийсь час Кім Ен Чжу пішов із політики. Проте у 1993 році він повернувся до активної політичної діяльності, став членом Політбюро, а з 1998 року обіймав церемоніальну посаду почесного заступника голови Постійного комітету Верховного народного зібрання (парламенту).

Поділитись