У каналізації Нью-Йорка знайдено нові варіанти коронавірусу

Щонайменше чотири раніше невідомі варіанти SARS-CoV-2 виявили в стічних водах Нью-Йорка вчені під керівництвом фахівців Міссурійського університету.

Подробиці вони виклали у статті у журналі Nature Communications.

Збір проб стічних вод Нью-Йорка проводився з літа 2020 року. У пробах за 2021 рік дослідники виявили варіанти вірусу з мутаціями, нехарактерними для жодних з відомих варіантів. Усі мутації стосувалися однієї й тієї ж області геному вірусу.

«Ми досі не знаємо, звідки взявся варіант омікрон, але він мав звідкись з’явитися, — зазначають дослідники. — Нові варіанти з’являються всюди, включаючи омікрон, який, зрештою, потрапив у загальну популяцію і посіяв хаос. Ми думаємо, що ці незвичайні зразки, що мутували, можуть стати основою для появи нового варіанту, небезпечного для людини».

Люди виявлені варіанти виявлено були. На думку дослідників, у цьому випадку йдеться про мутації, що виникли через поширення вірусу серед тварин, ймовірно, щурів, що мешкають у каналізаційній системі Нью-Йорка. SARS-CoV-2 потрапив до людей від тварин, а тепер, мабуть, відбувся зворотний процес — «людські» варіанти вірусу поширилися серед тварин та еволюціонували в їхньому організмі. Наскільки заразними вони можуть виявитися для людини – поки що не ясно.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,