США та «Бухарестська дев’ятка» чекають від Росії кроків по деескалації навколо України

Помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван у четвер провів телефонну розмову з представниками країн «Бухарестської дев’ятки», всі учасники цих консультацій заявили, що очікують від РФ заходів щодо деескалації ситуації навколо України.

Про це йдеться у заяві офіційного представника Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн.

«<…> Салліван говорив сьогодні з радниками з національної безпеки, главами МЗС та іншими посадовими особами країн «Бухарестської дев’ятки» — наших союзників на східному фланзі НАТО», — йдеться у документі. За словами Хорн, помічник американського лідера «розповів про нещодавню взаємодію з російськими посадовими особами і проконсультувався з колегами з питань, що становлять важливість з точки зору транснаціональної безпеки».

«І Салліван, і його колеги наголосили на необхідності того, щоб Росія негайно зробила кроки щодо деескалації ситуації на кордоні з Україною», — додала Хорн. За її словами, помічник президента США підтвердив настрій американської сторони на «продовження тісної координації» із союзниками щодо НАТО. «Всі учасники [консультацій] висловили підтримку суверенітету України та її територіальній цілісності перед російською агресією», — стверджувала Хорн. До «Бухарестської дев’ятки» входять Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Румунія, Чехія та Естонія.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,