США пригрозили Росії відповіддю у разі застосування ядерної зброї

США пригрозили Росії відповіддю у разі застосування ядерної зброї

Американська адміністрація має план на випадок можливого застосування Росією ядерної зброї, повідомив глава Держдепу Ентоні Блінкен, відмовившись обговорювати конкретні кроки США.

Блінкен сказав, що «не поглиблюватиметься у питання про те, якими будуть наслідки». За його словами, «будь-яке використання ядерної зброї мало б катастрофічні наслідки, звичайно ж, для країни, яка її використала, але також і для багатьох інших», передає CBS.

«Ми дуже ясно говорили росіянам – публічно та приватно – припинити безвідповідальні висловлювання про ядерну зброю», – сказав він, підтвердивши, що були непублічні контакти на цю тему.

Блінкен заявив: «Дуже важливо, щоб Москва чула нас і знала <…>, що наслідки будуть жахливими. І ми дуже ясно дали це зрозуміти». За версією держсекретаря, США «зосереджені на тому», щоб усі сторони «діяли відповідально» щодо заяв про ядерні озброєння.

Як заявив глава Держдепу, США націлені на те, щоб конфлікт в Україні «не розростався і не розширювався», але збираються «допомогти українцям захищати себе» та «спонукати інші країни чинити тиск на Росію».

Блінкен стверджує, що зараз «немає жодних переговорів» щодо врегулювання конфлікту в Україні, «бо Росія не демонструє наразі жодної готовності брати участь у конструктивних обговореннях».

Поділитись