Повна заборона на постачання російського вугілля до Євросоюзу як один із санкційних заходів Заходу проти Москви починає діяти з 1 серпня.
Відповідний захід увійшов до п’ятого пакету санкцій ЄС, який ухвалили ще на початку квітня. Документ передбачає поступову відмову від імпорту цього ресурсу з Росії із повною забороною на його постачання з сьогоднішнього дня.
Згідно з формулюванням документа, міра включає “заборону на купівлю, імпорт або передачу вугілля та інших видів твердого викопного палива до Євросоюзу, якщо вони походять з Росії або експортуються з неї, починаючи з серпня 2022 року”.
На момент ухвалення рішення імпорт російського вугілля до ЄС оцінювали у вісім мільярдів євро на рік. За даними Міненерго, частка країн Євросоюзу у загальному експорті цього ресурсу з Росії у 2021 році склала 21,8 відсотка — трохи більше ніж 48,7 мільйона тонн. 2020 року показник виявився трохи вищим — 22 відсотки від усього експорту.
Тим часом Європа у спробах скоротити споживання російського газу нарощує обсяги використання менш екологічного ресурсу в електроенергетиці. Зокрема, Франція оголосила про можливий перезапуск вугільної електростанції “Сент-Авольд” на північному сході країни. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), 2022 року споживання вугілля в Євросоюзі зросте на сім відсотків порівняно з торішнім стрибком у 14 відсотків.