СБУ викрила злочинну схему на закупівлях для в’язниць

СБУ викрила злочинну схему на закупівлях для в’язниць

Служба безпеки України виявила зловживання на півтора мільярда гривень під час закупівлі продуктів та інших товарів для установ виконання покарань.

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за оперативним супроводом Головного управління внутрішньої безпеки СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора документується протиправна діяльність групи осіб під час організації постачання продуктів харчування та інших предметів для потреб установ виконання покарань.

“У ході розслідування кримінального провадження правоохоронці викрили протиправну схему проведення у 2017-2019 років тендерних торгів Державною установою «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України». На торгах чиновники за завищеними цінами закупили у комерційних структурах продуктів харчування та інших предметів для потреб установ виконання покарань, на загальну суму понад 5 мільярдів гривень”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Під час проведення слідчих (розшукових) дій співробітники спецслужби встановили, що у ході реалізації протиправного механізму, переможці торгів постачають у виправні заклади продукти харчування, вони списуються з Державного резерву. Вони не відповідають державним вимогам та є небезпечними для вживання. Зокрема, під час реалізації договорів підконтрольні комерційні підприємства постачають м’ясо курей, рибу та інші продукти неналежної якості. При підготовці до продажу продукція обробляється хімічними речовинами для надання їй товарного вигляду та збільшення фактичної ваги. Через це продукти не відповідають вимогам, визначеним у тендерній документації.

За попередніми даними, сума завищення вартості товарів та інших предметів на цих закупівлях становить майже 1,4 мільярда гривень. Триває досудове розслідування. Встановлюється ймовірна причетність до протиправної схеми співробітників правоохоронних органів.

Поділитись