СБУ нейтралізувала діяльність блогерки, яка пропагувала сепаратизм

СБУ нейтралізувала діяльність блогерки, яка пропагувала сепаратизм

Кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність киянки-блогерки, яка на персональних сторінках в інтернеті розміщувала публікації із пропагандою сепаратизму, закликами до зміни меж території нашої держави та поширювала фейки про коронавірус.

Оперативники спецслужби також встановили, що киянка за завданням кураторів з Росії намагалась дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в Україні. З цією метою блогерка розміщувала у мережі неправдиву інформацію про пандемію COVID–19, а також викривлені факти про ситуацію в нашій країні напередодні Дня перемоги над нацизмом.

Для підготовки деструктивних матеріалів агітаторка використовувала інформацію з пропагандистських інтернет-видань РФ і поширювала власні публікації на аудиторію у кілька десятків тисяч користувачів інтернету.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці слідчі спецслужби виявили мобільні гаджети та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Діяльність проросійської блогерки розслідується у межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Зловмисниці повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

Триває досудове слідство.

Поділитись