Росіяни на перемовинах погрожували захопити Харківщину і Сумщину

Росіяни на перемовинах погрожували захопити Харківщину і Сумщину

Переговори між Україною та Росією в Стамбулі завершені.

Про це повідомило джерело в МЗС Туреччини.

За даними українського джерела Sky News, Росія висунула вимоги, які є «нереалістичними та виходять далеко за межі всього, що обговорювали раніше». Деякі вимоги Росії нібито включали «виведення українських військ з її території для забезпечення припинення вогню». Але видання не уточнює, із чиєї саме території мають вийти українські війська.

Журналіст видання Axios Барак Равид з посиланням на українське дипломатичне джерело стверджує, що Росія вимагала від України вивести свої війська з кількох районів України.

Росія на перемовинах також погрожувала захопити Харківщину і Сумщину, пише кореспондент The Economist Олівер Керрол з посиланням на «добре обізнане джерело».

За його інформацією, РФ заявила, що погодиться на припинення вогню лише за умови, що Україна повністю виведе війська з чотирьох частково окупованих росіянами областей.

«Росія готова воювати вічно». Ці слова приписують помічнику Путіна Володимиру Мединському на переговорах, передає кореспондент The Economist Олівер Керрол, посилаючись на джерела.

«Ми не хочемо війни, але ми готові воювати рік, два, три — скільки б часу на це не знадобилося. Ми воювали зі Швецією 21 рік. Як довго ви готові воювати?» — запитував очільник російської делегації Мединський.

І додав, що, можливо, дехто з присутніх за столом переговорів втратить більше своїх близьких.

Президент Франції вказав  Трампу на те, що Росія проігнорувала вимоги США стосовно перемовин і припинення вогню.

Емманюель Макрон назвав неприйнятним, що Росія не реагує на вимоги американців, які підтримують Україна та Європа.

🇵🇱 Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск зазначив, що російська сторона «не виявила доброї волі, не мала наміру вести переговори у присутності американської сторони та висунула абсолютно неприйнятні умови».

Зустріч України і Росії у Стамбулі завершилась.

Reuters, з посиланням на джерела, повідомило, що РФ висунула «нереалістичні вимоги». Зокрема, виведення українських військ з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізькою областей, як умови для припинення вогню.

Російська делегація підтвердила обмін полоненими «1000 на 1000» вже найближчими днями.

За словами Мединського, РФ та Україна презентують своє бачення можливого майбутнього припинення вогню — після цього переговори продовжаться.

Крім того, Київ запросив прямі перемовини між Зеленським та Путіним.

Мединський пояснив російську позицію щодо війни вигаданими цитатами Наполеона та Отто фон Бісмарка.

В інтерв’ю після завершення перемовин очільник російської делегації зокрема заявив: «Як казав Наполеон, війна й переговори ведуться одночасно». Утім, жодні історичні джерела не фіксують таких слів французького імператора.

Вимогу ж віддати території Мединський супроводив цитатою нібито Отто фон Бісмарка: «Ніколи не намагайтеся обдурити росіян і що-небудь у них вкрасти, тому що мине час, і рано чи пізно росіяни завжди приходять по своє». Іронія у тому, що справжність цієї цитати спростувало навіть військово-історичне товариство, яке створив та очолює сам Мединський.

Якщо росія не готова сісти за стіл переговорів — путін має заплатити ціну, — прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.

«Позиція росії явно неприйнятна, і це відбувається не вперше. І тому в результаті зустрічі з президентом Зеленським та обговорення з президентом Трампом ми тепер тісно узгоджуємо і координуємо наші відповіді і будемо продовжувати це робити», — заявив Стармер.

Один із членів української делегації під час переговорів заявив, що Росія планує напасти на Польщу у 2030 році, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на джерело.

Також повідомляється, що російська делегація розсміялася, а Мединський попросив «не переводити переговори в жанр фентезі».

Раніше українські ЗМІ повідомили, що делегація РФ у Стамбулі вимагала від Києва визнання Криму російським.

ООН вітає прямі переговори між РФ та Україною у Стамбулі, які пройшли вперше за три роки, заявили в офісі генсека.

ООН сподівається, що переговори між РФ та Україною слугуватимуть критичним кроком до створення умов для сталого світу, додали в офісі Гутерреша.

Організація готова підтримати значні зусилля до завершення війни в Україні, також заявили в офісі генсека ООН.

Очікуємо на зустріч Зеленського та Путіна якнайшвидше, заявив член української делегації у Стамбулі Сергій Кислиця.

За словами першого заступника глави МЗС, попередній успіх переговорів у Стамбулі ще належить закріпити – «це означає, що тиск на Росію має продовжуватися».

«Ми не повинні розслаблятися на цьому етапі. І є багато питань, які тільки лідери можуть вирішити з огляду на складність питань та природу Росії, де практично кожне питання вирішує Путін. Ми очікуємо, щоб зустріч відбулася якнайшвидше», – сказав він.

Переговори у Стамбулі відбулися «краще, ніж очікувалося», пише The Times.

Видання зазначає, що хоча конкретних результатів на переговорах досягнуто не було, багато аналітиків зазначають, що все могло б закінчитися набагато гірше.

«Найбільший обмін військовополоненими та домовленість продовжити обговорення умов припинення вогню – я вважав би це результатом краще, ніж очікувалося для перших прямих переговорів за три роки», — заявив старший політолог американського аналітичного центру Rand Семюел Шарап.

Крім того, на його думку, «сторони показали, що можуть вести діалог без посередництва» (мається на увазі той факт, що прямі переговори тривали майже дві години).

Також видання зазначає, що член української делегації на прес-конференції сьогодні вдень наголосив на «попередньому успіху» мирних переговорів.

Переговори з українського врегулювання, що відбулися в Стамбулі, ознаменували тактичну перемогу керівництва Росії, пише The New York Times.

Газета пов’язує свій висновок із тим, що переговорний процес відбувся без домовленості про припинення вогню, на чому наполягали Україна та майже всі її західні прихильники.

Поділитись