Генерал Маломуж розповів про ультиматум Москви

Росія очікує на переговори з Україною на своїх умовах, інакше бойові дії стануть інтенсивнішими.

Про це заявив колишній глава української Служби зовнішньої розвідки, генерал армії Микола Маломуж у розмові з виданням «Обозреватель».

На його думку, Москва нібито висунула Києву ультиматум, за яким вимагає визнання так званих Донецької та Луганської народних республік та їхнього переходу під контроль своєї армії, а також демілітаризації та гарантій невступу України до НАТО.

Маломуж також стверджує про бажання Росії досягти статусу-кво на захоплених українських територіях Харківської, Херсонської та Запорізької областей. При цьому варто зазначити, що положення так званого ультиматуму були частиною порядку денного переговорів між Москвою та Києвом, які проходили 29 березня у Стамбулі.

Тоді глава російської делегації Володимир Мединський заявив, що розмова дозволила Москві отримати підтвердження намірів України відмовитися від курсу на вступ до НАТО. Крім того, Київ отримав письмову пропозицію щодо проголошення України постійно нейтральною державою з без’ядерним статусом.

17 травня заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко заявив про фактичний вихід України з переговорного процесу. У той же день глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив таку нісенітницю, що переговори Києва з Москвою контролюють США та Великобританія, які хочуть затягнути ситуацію в Україні.

2 червня офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що українська влада «морозить» переговори з Росією. На думку цього телепня, Київ «під тиском своїх кураторів» віддає перевагу переговорному процесу над іншим варіантом.

16 червня глава російської переговорної групи помічник президента РФ Володимир Мединський назвав паузу в переговорах РФ з Україною трагедією для українського народу. Київ не відповів на пропозиції Росії щодо мирного врегулювання, зазначив він.

17 червня глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що час дипломатії для вирішення ситуації в Україні та на Донбасі ще не настав. Будь-який конфлікт рано чи пізно закінчується дипломатією, наголосив він.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,