Росія нарощує флот танкерів, але стикається з проблемами доставки нафти

Росія нарощує флот танкерів, але стикається з проблемами доставки нафти

Росія купує нові танкери і перекидає вантажі з судна на судно, щоб зберегти основні обсяги експорту нафти. Однак доставка вантажів клієнтам залишається проблемою, оскільки судна вимушено простоюють.

Видання Bloomberg пише, що щонайменше п’ять нових танкерів допомогли збільшити поставки з тихоокеанського порту Козьміно минулого тижня. Ще шість стоять на якорі біля терміналу в очікуванні завантаження.

З урахуванням того, що з російських портів на Балтиці також працюють нові судна, а шторм, що спричинив перебої з поставками, минув, середній чотиритижневий обсяг експорту сирої нафти продемонстрував найбільший стрибок з квітня. Поставки за чотири тижні, станом на 16 лютого, зросли до 3,03 млн барелів на день, що на 7% більше, ніж попереднього тижня.

Попри стрибок, вантажовідправники все ще мають проблеми з розвантаженням нафти, унаслідок чого дедалі частіше використовуються перевалки з судна на судно, щоб звільнити спеціалізовані човникові танкери.

Проєкт «Сахалін-2» залучив два нових судна – «Гелаксі» і «Вояджер» – для перекидання своїх вантажів, оскільки його звичайний човниковий флот не в змозі розвантажитися в Китаї. Перше з цих суден також потрапило під санкції США.

На заході несанкціоновані танкери також стали нормою для поставок з балтійських портів Приморськ і Усть-Луга, а судна, внесені США до чорного списку, тепер практично обмежуються перевезенням нафти з Мурманська. Усі судна, які прямували до Індії, тепер змінили своє призначення – або в Північний Китай, або на можливі плавучі сховища в районі гирла Перської затоки. Жоден із санкціонованих США танкерів, що перевозять російську арктичну нафту, поки що не намагався вивантажити свій вантаж в Індії або Китаї.

Поділитись