Ризик застосування ядерної зброї досяг піку з часів холодної війни

Ризик застосування ядерної зброї досяг найвищого рівня з часів холодної війни, повідомляє ЗМІ з посиланням на доповідь Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру.


Це з тим, що країни «ядерного клубу» починають енергійно нарощувати свої арсенали.

«Ризик застосування ядерної зброї зараз знаходиться на найвищому рівні з часів піку холодної війни», — кажуть експерти інституту.

Зазначається, що «спостерігаються чіткі ознаки того, що процес скорочення ядерних озброєнь закінчився», а «всі держави, що входять до «ядерного клубу» (Росія, США, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та КНД) збільшують кількість боєголовок та проводять модернізацію ядерних арсеналів».

Більшість цих країн «загострює ядерну риторику», а «роль атомної зброї у тому військових стратегіях стає дедалі значущою».

З доповіді випливає, що ситуацію загострює той факт, що «відносини між світовими державами значно погіршилися», що призвело до низки проблем у галузі ядерної дипломатії. Зокрема, переговори щодо стратегічної стабільності між Москвою та Вашингтоном, на які припадає понад 90% усіх ядерних озброєнь, виявилися фактично заморожені після початку війни в Україні.

А постійні члени Радбезу ООН (Китай, Росія, Франція, США та Великобританія) так і не приєдналися до Договору про заборону ядерної зброї, а Спільний всеосяжний план дій щодо розвитку ядерної програми Ірану так і не погоджений учасниками переговорів.

В результаті незабаром буде зафіксовано фактичне збільшення ядерних арсеналів уперше з часів холодної війни.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,