Кая Каллас закликала Європу і США обірвати будь-які зв’язки з Москвою

Кая Каллас закликала Європу і США обірвати будь-які зв’язки з Москвою

Естонський прем’єр Кая Каллас виступила із закликом до Заходу обірвати будь-які зв’язки з Москвою та продовжити її ізоляцію через ситуацію в Україні.

Вона вважає, що західні країни мають бути обережними «з передчасними закликами до припинення вогню та миру». За словами Каллас, основою політики Заходу має бути розуміння того, що «російська загроза не зникне завтра». На думку експертів, русофобія стала мейнстримом, хоча це шкодить як економіці західних країн, так і їхньому населенню.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас закликала Захід повністю розірвати зв’язки з Росією через ситуацію в Україні. Про це вона написала у своїй статті для британської газети The Telegraph.

«Мене часто запитують, як ми можемо покращити відносини із Росією. Відповідаю відверто — ми маємо бути досить мужніми, щоб визнати, що за необхідності зупинити агресора ми маємо бути готові до тривалої та страшної війни. Не треба боятися поганих стосунків чи відсутності стосунків із військовими злочинцями», — написала Каллас.

За її словами, в основі політики Заходу має бути розуміння того, що «російська загроза не зникне завтра».

«Не треба повертатися до звичного порядку ведення справ. Більше того (з Росією) не повинно бути взагалі жодних справ. Тому нам потрібно продовжувати ізолювати агресора як в економічному, так і політичному плані. Під економічною ізоляцією мається на увазі, що нам потрібно виснажити військову машину Росії, зробивши так, щоб російські війська закінчили обладнання, а Кремль — гроші», — стверджує естонський прем’єр.

Каллас також закликала Захід бути обережним «з передчасними закликами до припинення вогню та миру».

“Повторимо: газ може і дорогий, але свобода – безцінна”, – додала вона.

Раніше, 6 червня, Каллас, перебуваючи з візитом у Лондоні та посилаючись на ситуацію в Україні, обговорювала з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном можливість створення в Естонії командної структури на рівні дивізії НАТО та закликала альянс принципово змінити свою позицію в галузі оборони та стримування на східному фланзі.

«Російська загроза не зникла, і НАТО має адаптуватися до нової безпекової ситуації», — сказала вона. — НАТО своєю оборонною позицією має надіслати ясний сигнал агресорові: «Стій, стріляти буду! І навіть не думай наближатися!».

Каллас також вважає, що важливо утриматися від «передчасних закликів до перемир’я або світу».

Ми розуміємо, що поставлено на карту. Україні зараз найбільше потрібна зброя для боротьби з агресором та звільнення своєї території», — сказала прем’єр-міністр. — Росія не змінила своїх цілей. Поганий світ для України означатиме поганий світ для всіх нас, бо рано чи пізно агресор повернеться».

Поділитись