Politico оцінила вплив інциденту з аеростатом на відносини Китаю та США

Politico оцінила вплив інциденту з аеростатом на відносини Китаю та США

Інцидент з китайським аеростатом у повітряному просторі США, який збили американські військові, може негативно позначитися на непростих відносинах Вашингтона з Пекіном.

Про це повідомила газета Politico.

Автори статті навели слова екс-співробітника міністерства оборони США Лайла Морріса, який наголосив на різкому падінні довірливості в китайсько-американських відносинах на тлі останніх подій і додав, що шпигунство з боку Пекіна ніколи не було таким очевидним і неприкритим.

“Цей інцидент вразив США – буквально – тому що безперервне висвітлення присутності повітряної кулі в американському повітряному просторі і його ліквідація в прямому ефірі переконала багатьох у реальності китайської загрози”, – підсумували журналісти.

Проте, за їхніми словами, говорити про крах двосторонніх зв’язків передчасно, зокрема тому, що взаємозалежність Китаю та Штатів досі є дуже сильною. Президент Джо Байден і його колега Сі Цзіньпін чудово розуміють, з чим мають справу, і прагнуть, як можуть послабити напруженість.

Нарешті оглядачі нагадали, що Китай та США мають досить багатий історичний досвід налагодження контакту один з одним після гострих ситуацій. Так, країни не припинили співпрацю на тлі удару НАТО по китайському посольству в Белграді, змогли досягти порозуміння після зіткнення китайського та американського літаків у районі острова Хайнань і досі підтримують діалог, незважаючи на протиріччя, пов’язані з Тайванем.

Напередодні гігантський білий аеростат, що кілька днів тому з’явився над територією США, збив винищувач F-22. Операція пройшла біля узбережжя штатів Південна Кароліна та Північна Кароліна. Уламки літального апарату впали на відстані приблизно 10 км, в операції з їхнього вилучення брало участь кілька військових кораблів.

Поділитись