Виробництво автомобілів в РФ зупинилося до мінімуму з часів Брежнєва

Виробництво автомобілів в РФ зупинилося до мінімуму з часів Брежнєва

Російський автопром – одна з найбільших галузей промисловості, де безпосередньо зайнято 300 тисяч осіб, а з урахуванням суміжних виробництв – три мільйони, – відкотився на півстоліття у минуле.

За підсумками 2022 року випуск легкових автомобілів впав на 67%, прозвітував у середу Росстат.

Після відходу іноземних концернів і припинення поставок компонентів з конвеєрів автозаводів вийшло 450 тисяч машин – мінімум з часів правління радянського генсека Леоніда Брежнєва: так, 1970 року СРСР випускав 344 тисячі автомобілів на рік, а 1975-го, після запуску заводів у Горькому та Тольятті вже 1,2 мільйона.

Санкції та іноземний бойкот зупинили найбільші автозаводи – «ПСМА Рус» у Калузі, де збирали Peugeot, Citroen, Opel та Mitsubishi; Mazda у Владивостоці, Mercedes-Benz у Підмосков’ї, Nissan та Toyota у Санкт-Петербурзі, а також калузький завод Volkswagen.

Наприкінці року збирати китайські моделі почали на колишньому заводі заводі Renault у Москві та на калінінградському майданчику «Автотор» – колись найбільшій точці збирання іномарок для російського ринку.

І хоча у грудні автопром почав подавати ознаки життя (+70% до листопада), за темпами обвалу він залишився однозначним лідером серед усіх галузей промисловості.

«Автомобільна індустрія, схоже, стала випереджаючим індикатором стану російської економіки, оскільки найшвидше відреагувала на зміну економічних умов», – каже Ольга Біленька, економіст «Фінама». За даними Росстату, понад чверть працівників автозаводів (27,1%) на кінець жовтня перебували «у простої», а ще 8,4% працювали неповний робочий час.

Поділитись