Німеччина розглядає можливість зміни законодавства про зовнішню торгівлю, щоб запобігти поглинанню компанії, що управляє газопроводами «Північний потік» та «Північний потік-2». Берлін намагається запобігти відновленню імпорту російського газу.
Видання Reuters пише, що німецький канцлер Фрідріх Мерц заявив, що перешкоджатиме введенню в експлуатацію «Північного потоку-2», але наразі в країни немає юридичних можливостей, щоб запобігти продажу активів, які належать російському «Газпрому».
У парламентській відповіді від 24 червня міністерство економіки Німеччини заявило, що уряд обговорює можливість внесення поправки до закону про зовнішню торгівлю протягом поточного законодавчого періоду, оскільки наразі він не передбачає будь-якого контролю інвестицій у разі поглинання.
Колишній державний секретар міністерства економіки і депутат від партії «Зелені» Міхаель Келлнер заявив, що уряд має усунути цю лазівку.
«Трубопроводи в Німеччині або Європі не повинні належати російським або американським компаніям», – заявив він.