Die Welt назвало Україну переможцем в боротьбі проти “Північного потоку-2”

Die Welt назвало Україну переможцем в боротьбі проти “Північного потоку-2”

Україна за допомогою США вийшла переможницею у спорі з Росією щодо будівництва газопроводу “Північний потік – 2”, пише німецьке видання Die Welt. Експерт запевняє, що проект не встигне запуститися до закінчення транзитної угоди Москви і Києва – до 1 січня 2020 року, значить російська сторона не має вибору, окрім транзиту газу через Україну.

Данія видала «Газпрому» дозвіл на будівництво експортного газопроводу «Північний потік – 2», але переможцем в суперечці Москви з Києвом все одно стали США і Україна – стверджується в матеріалі німецького видання Die Welt.

У статті йдеться про те, що, хоча американці не досягли своєї головної мети – повністю запобігти будівництву трубопроводу, але Білому дому, імовірно, шляхом дипломатичного втручання, вдалося відстрочити проект на досить тривалий термін, щоб дати Україні важлива перевага в переговорах з Росією про продовження транзиту газу, .

Контракт на транспортування російського газу через територію України закінчується 31 грудня цього року. Без подальшого угоди «Газпром» не зможе виконати свої зобов’язання з постачання для своїх західноєвропейських клієнтів, пише автор.

Тому російська компанія вже до кінця року зробила все, щоб проект мав альтернативний маршрут, проте «Газпром» зазнав невдачі, пояснюється в замітці – тому що в економічній зоні Данії ще належить прокласти 147 кілометрів двухпроводної труби, тобто в цілому – майже 300 км.

При середній швидкості прокладки близько 3 км в день «Газпрому» знадобиться ще близько 100 днів для завершення будівництва газопроводу. Також ще знадобиться термін для необхідного тестового запуску. Це означає, що у росіян немає альтернативи, окрім нового транзитного угоди з Україною, стверджується в статті.

“Таким чином, Київ може розраховувати на більш вигідні умови в переговорах з Росією щодо термінів і ціною на транзит газу. Це дозволить досягти другорядної цілі уряду США – стабілізації енергетичного положення України”, – висловив упевненість автор статті Даніель Ветцель.

Тим часом, президент України Володимир Зеленський вважає, що завдяки будівництву газопроводу Росія посилює свої позиції, послаблюючи в той же час Європу. Свою думку він висловив на брифінгу за підсумками засідання комісії Україна – НАТО.

“Це не просто питання будівництва “Північного потоку – 2″, це не просто питання енергетичної безпеки, це питання геополітичний. Це підсилює Росію і послаблює Європу. Це, напевно, моя думка і думка нашого уряду”, – так український лідер прокоментував рішення Данії дати дозвіл на будівництво російського газопроводу в своїх територіальних водах.

Разом з тим він зазначив, що київська влада була готова до такого повороту подій. “Якби все залежало тільки від мене, то Данія, напевно, б не підтвердила. Ми готові були до такого рішення [Данії]”, – додав Зеленський.

Напередодні Датське енергетичне агентство дозволило компанії Nord Stream 2 прокладати газопровід за маршрутом на південний схід від острова Борнхольм. У будівельній компанії, разом з тим, відзначили, що вже в найближчі тижні буде розпочато підготовчу роботу і сама прокладка газопроводу.

У документі, що підтверджує рішення датської влади, зазначається, що дозвіл надається згідно з законом про континентальний шельф і з зобов’язаннями Данії згідно з конвенцією ООН з морського права. Тепер Копенгаген зобов’язаний дозволити будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням ресурсів і навколишнього середовища і при необхідності позначити маршрут таких трубопроводів.

У Росії привітали це рішення і зазначили, що воно продиктоване європейськими інтересами. Як зазначив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, дозвіл Данії є прикладом відповідального підходу.

“Данія, як європейська країна, приєдналася до консенсусу, який сформувався досить давно щодо “Північного потоку – 2″ як проекту, який буде підвищувати енергобезпеку європейських країн”, – зазначив дипломат.

Однак кандидат на пост посла США в Росії Джон Салліван заявив, протидія прокладці СП-2 є пріоритетом зовнішньої політики Вашингтона, передає ФАН.

Поділитись