Найбільший військовий корабель у світі нещодавно зайшов у Північне море – це попередження Росії.
Про це повідомляє репортер BILD, який побував на його борту.
На палубі авіаносця USS Ford стоять винищувачі F-18. Позаду – місток найбільшого військового корабля у світі. Там сидить капітан Девід Скарозі, який не каже жодного слова про Росію. Але всім зрозуміло, кого тут, у Північному морі, вважають потенційним противником, пише шеф-репортер BILD Себастіан Пренгель. USS Gerald R. Ford має стримувати агресію: у регіоні дедалі частіше з’являються російські військові літаки.
Авіаносець і 90 винищувачів перебувають у цих водах тимчасово, але це – однозначний сигнал. Капітан Скарозі це добре розуміє. Коли два F-18 із ревом здіймаються в небо, на його обличчі з’являється усмішка.
«Ми тренуємося щодня, щоб бути кращими за ворога і перемогти його – ким би він не був», – каже він BILD.
А ким він може бути, видно на одній із палуб: у кімнаті для брифінгів на дошці висить пластикова модель літака – це російський Су з розпізнавальними знаками.
Фотографії, зроблені BILD на палубі авіаносця, показують, наскільки серйозна ситуація. Усі Super Hornet озброєні бойовими ракетами. На крилах підвішені теплові ракети класу «повітря–повітря». F-16 готові до бою.
«Я лише капітан, а політикою займається президент. Але ми готові щодня – до всього, до чого закличе президент. Або союзники по НАТО», – спокійно каже Скарозі.
Літак за літаком злітає з Ford.
«Зараз ви бачите, як працюють усі чотири катапульти одночасно», – показує капітан. «Це чудова командна робота, і я відчуваю глибоку повагу, бачачи, на що ми здатні».
Чи сприйняв Кремль цей сигнал – покаже час.
Невдовзі після візиту BILD USS Gerald R. Ford залишив Північне море. Нині він перебуває біля берегів Майорки.