На Великдень можуть посилитися ворожі кібератаки

На Великдень можуть посилитися ворожі кібератаки

Наближається одне з найважливіших свят року – Великдень.

На жаль, через війну, яку розв’язала росія в Україні, не всі зможуть відзначити свято у родинному колі, разом із рідними та друзями. Тож багато хто отримуватиме вітання віртуально, через різноманітні месенджери або електронну пошту.

Держспецзв’язку застерігає: ворог може використати це для спроб здійснення нових кібератак. Як ми вже неодноразово бачили раніше, ворожі хакери зазвичай використовують актуальні та чутливі для українців теми, які найбільше «чіпляють».

Подбайте про те, щоб не стати жертвою кіберзловмисників.

☑️ Не переходьте за будь-якими посиланнями, отриманими від незнайомців. Не відкривайте вкладених файлів, надісланих у листах із невідомих адрес. Навіть якщо на перший погляд здається, що це звичайні вітальні листівки чи святкове відео.

☑️ Із обережністю ставтеся і до подібних повідомлень, надісланих від знайомих. Навіть ваші близькі можуть не знати, що ненавмисно розповсюджують шкідливе посилання чи вкладення. Або ж їхній акаунт може бути зламаний кіберзловмисниками.

☑️ Самі не розповсюджуйте сумнівної інформації, отриманої з невідомих джерел.

☑️ Слідкуйте, щоб ваші акаунти в соцмережах були максимально захищені. Налаштуйте двоетапну перевірку при вході. Це убезпечить вас від спроби злому.

☑️ Із осторогою ставтеся до розсилань з обіцянками грошових виплат або іншої «допомоги до свят». Перевіряйте таку інформацію на офіційних джерелах.

Нагадаємо: правоохоронці також закликають вірян бути особливо пильними під час відвідування богослужінь на Великдень – ворог може влаштувати провокації. Людям рекомендують утриматися від масових скупчень у культових спорудах.

Поділитись