Київ попередив Угорщину: після України метою Росії стануть ваші сусіди

В українському МЗС відреагували на останні заяви міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто попередженням, що у разі досягнення своєї мети в Україні РФ візьметься за її західних сусідів.

Про це заявив прес-секретар МЗС Олег Ніколенко у коментарі, який є у розпорядженні «Європейської правди».

Ніколенко зазначив, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто наголошує на необхідності уникнення поширення війни за територію України та безпосереднього конфлікту НАТО та РФ.

«На його переконання, щоб не провокувати Росію, Угорщині не слід підтримувати закриття українського неба та розгортання операції з підтримки миру, а також дозволяти транзит угорською територією військової допомоги для української армії. «Не провокувати Росію» — це поширений аргумент, коли потрібно дати Росії більше простору для агресії», — зазначив речник МЗС.

Прес-секретар наголосив: помилково вважати, що Угорщина, як і будь-яка інша європейська країна, існує у вакуумі.

«Наша держава наразі фактично захищає східний рубіж НАТО. Якщо Росії вдасться досягти її злочинної мети в Україні, то наступною метою стануть наші сусіди. Про це зараз відверто говорять російські посли за кордоном», — заявив Ніколенко.

Буквально вчора, за його словами, з’явилися докази, як ФСБ РФ намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор. 21 березня в Ужгороді було знешкоджено диверсійну групу, яка готувалася до скоєння злочинів на території України.

«Угорщина завжди позиціонувала себе як захисника прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію Росії та скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з Москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні», — зазначив Ніколенко.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,