«Молдовагаз» та «Газпром» можуть підписати нову угоду щодо постачання газу

«Молдовагаз» та «Газпром» можуть підписати новий контракт з технічних міркувань, оскільки до чинної угоди внесено багато поправок, заявив на прес-конференції голова молдавської компанії Вадим Чебан.


У середині січня віце-прем’єр Молдови Андрій Спину заявив, що навесні можуть розпочатися переговори щодо підписання нового контракту між «Молдовагазом» та «Газпромом».

«Ми у жовтні обговорювали з «Газпромом» укладання нового контракту, це технічне питання, тому що до чинної угоди було внесено багато поправок. Контракт просто буде підписаний у новій редакції», — заявив Чебан.

За його словами, підписання нової угоди не означає, що республіка матиме принципово нові поставки газу. Він наголосив, що Молдова і зараз отримує паливо на добрих умовах.

«Газпром» та «Молдовагаз» 29 жовтня після тривалих переговорів продовжили контракт на постачання газу терміном на п’ять років, починаючи з 1 листопада. «Газпром» заявив, що з урахуванням ситуації в Молдові було ухвалено рішення підписати контракт практично на умовах молдавської сторони, але за умови своєчасної 100% сплати поточних платежів.

У листопаді республіки виникли проблеми з перерахуванням виплат вчасно, знадобилася відстрочка. Влада Молдови схвалила поправки до держбюджету, щоб погасити борг «Газпрому» у розмірі 74 мільйонів доларів за газ, отриманий у жовтні та листопаді, у грудні «Молдовагаз» зміг розплатитися самостійно. У січні «Молдовагаз» знову зіштовхнувся із труднощами при погашенні платежу «Газпрому», оскільки закупівельна ціна газу зросла з 450 до 646 доларів за тисячу кубометрів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,