Між Вірменією та Азербайджаном нове прикордонне загострення

Між Вірменією та Азербайджаном нове прикордонне загострення

Нове прикордонне загострення між Вірменією та Азербайджаном.

Вірменія звинуватила сусідню країну в обстрілі та загибелі двох солдатів. За даними міноборони Вірменії, це сталося у Сюнікській області.
Міноборони Азербайджану, у свою чергу, повідомило про удар з боку Вірменії в Товузському районі (це на 300 кілометрів на північ).

Зазначимо, що раніше, після переходу Нагірного Карабаху під контроль Баку, між Вірменією та Азербайджаном проходили активні переговори про укладення мирної угоди.

Однак, як заявив нещодавно прем’єр Вірменії Нікол Пашинян, Азербайджан почав з певного моменту гальмувати процес.

«По суті, архітектура та принципи мирного договору між Вірменією та Азербайджаном узгоджені, і наприкінці минулого року нам здавалося, що ми були дуже близькі до остаточного узгодження тексту підсумкового договору», – сказав Пашинян в інтерв’ю The Telegraph.

Але спочатку, за його словами, «Азербайджан тричі відмовився від участі у переговорах у різних форматах, після чого в Азербайджані було призначено президентські вибори».

«Ми знаходимося на цій точці, і я припускаю, що після президентських виборів (в Азербайджані) ми зможемо досягти імплементації узгоджених пунктів, якщо буде політична воля», – сказав Пашинян.

Але поки що, як бачимо, замість переговорів почалося нове загострення.

Поділитись