Меркель обговорить сьогодні ситуацію на кордонах ЄС та Білорусі із генсеком НАТО

Виконувач обов’язків канцлера Німеччини Ангела Меркель обговорить сьогодні ситуацію на кордонах ЄС і Білорусі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.


Очікується, що генеральний секретар альянсу приїде до Берліна. Як зазначали в німецькому уряді, обговорюватимуть на зустрічі оновлення стратегічної концепції НАТО та актуальні теми в галузі безпеки. Серед тем буде також міграційна криза на кордонах з Білорусією.

Напередодні німецький таблоїд Bild писав, що білоруський керівник Олександр Лукашенко поставив Меркель ультиматум. За цими даними, він намагався домогтися того, щоб Німеччина, по-перше, офіційно визнала його президентом, по-друге, скасувала деякі введені санкції і, по-третє, розмістила у себе частину мігрантів, які зараз перебувають у Білорусі. Агентство ТАРС із посиланням на джерела повідомило, що в останньому Берлін Мінську вже відмовив.

Цього тижня Ангела Меркель уже обговорювала міграційну кризу з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, після чого оголосила про свою повну солідарність із Варшавою. Польська влада, у свою чергу, звинувачує Білорусь у навмисному створенні ситуації, що склалася.

Представники влади Білорусії неодноразово заперечували свою причетність до міграційної кризи. Мінськ неодноразово назвав подію результатом дій Заходу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...