Литва попросила Європу про допомогу через Китай

Литва попросила від Європи допомоги та підтримки щодо блокування Китаєм литовських вантажів, оскільки сама країна не може виключати китайські підприємства з європейських митних систем, заявив глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс.

Про це повідомляє Delfi.

«Це безпрецедентний випадок, коли частково накладаються санкції на одну із держав ЄС. Ми не можемо ввести санкцій у відповідь, тому що не маємо можливості викреслити з митної системи те чи інше китайське підприємство», — сказав міністр, зазначивши, що в це питання мають втрутитися європейські інститути та представляти Литву, оскільки митні системи регулює Єврокомісія.

Раніше представник зовнішньополітичної служби Європейського союзу (ЄС) Набіла Массралі заявила, що зараз Єврокомісія вивчає ситуацію, крім Литви з митної системи Китаю. Наголошується, що внаслідок зазначеного кроку китайської сторони литовські підприємці не можуть легалізувати доставлені до Китаю товари.

Наприкінці листопада стало відомо, що Китай знизив дипломатичні відносини з Литвою до рівня повіреного у справах та змінив статус китайської дипмісії у Вільнюсі з посольства до представництва. Рішення було ухвалено у зв’язку з тим, що Вільнюс схвалив відкриття представництва Тайваню.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,