Син президента США допоміг китайській компанії купувати кобальтову копальню

Про велику угоду, до якої причетний Хантер Байден, повідомила газета New York Times.

За її даними 8 років тому він разом із ще двома американцями та партнерами з Китаю заснував інвестиційну фірму, її зареєстрували в Шанхаї. 70 відсотків акцій отримали китайські інвестори, серед них Bank Of China, решта цінних паперів дісталася синові майбутнього президента США та компаньйонам.

Угоду з купівлі кобальтової копальні в Демократичній Республіці Конго, як пише видання, провели у 2016 році. Компанія, до правління якої входив Байден-молодший, залучила понад мільярд доларів для викупу цінних паперів у міноритарного акціонера, фірми з Канади. У результаті компанія з Китаю China Molybdenum придбала одного з найбільших виробників кобальту в Центральній Африці.

Білий дім заперечує, що президент країни знав про участь сина в угоді. Влада США цього року попередила, що Китай може використати своє домінуюче становище у сфері кобальту, щоб перешкодити виробництву електромобілів у Штатах.

Ряд конгресменів-республіканців місяць тому виступили за те, щоб оголосити імпічмент Джо Байдену. Президента політичні опоненти звинуватили у потуранні корупції на тій підставі, що його син Хантер приймав подарунки від громадян інших країн в обмін на надання послуг, а також впливав на політику інших держав.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...