Китай відзвітував про рекордне економічне зростання та рекордне збільшення ВВП

Успішне відновлення від наслідків пандемії дозволило Китаю досягти рекордного економічного зростання, пише ЗМІ з посиланням на дані Державного статистичного управління КНР.

Темпи збільшення ВВП виявилися найвищими за 10 років і досягли 8,1 відсотка, відзвітувало відомство.

Обсяги економіки країни за 2021 рік перевищили 114 трильйони юанів — приблизно 18 трильйонів доларів. Промисловий сектор зріс на 8,2 відсотка, приблизно до 7,1 трильйона доларів, сільськогосподарський — на 7,1 відсотка, приблизно до 1,3 трильйона доларів, сфера послуг показала зростання 8,2 відсотка (до 9,59 трильйона).

Зріс і номінальний дохід душу населення — на 9,1 відсотка. Показник досяг 35 128 юанів, що становить приблизно 5,5 тисяч доларів. У сільській місцевості він виріс на 10,5 відсотка (близько 2,8 тисяч доларів), у міській — на 8,2 відсотка (приблизно 7,5 тисяч доларів). З урахуванням зміни цін зростання склало 9,7 та 7,1 відсотка відповідно.

Серед головних ризиків для китайської економіки у 2022 році експерти називають зниження споживчих витрат, перебої у постачаннях та песимістичні очікування. Занепокоєння фахівців викликає спад у споживанні, здатний негативно позначитися на внутрішньому попиті, і криза на ринку нерухомості, спричинена передбанкрутним станом великого забудовника Evergrande та закредитованістю багатьох інших учасників. Тому головним викликом для влади та компаній буде створення умов, які б дозволили населенню активно витрачати зароблене та накопичене.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,