Естонія активувала четверту статтю НАТО після вторгнення російських винищувачів

Естонія активувала четверту статтю НАТО після вторгнення російських винищувачів

Три російські винищувачі МіГ-31 напередодні порушили повітряний простір Естонії і протягом 12 хвилин летіли у бік Таллінна. Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна назвав це «безпрецедентною зухвалістю». У відповідь Таллінн ініціював консультації союзників щодо статті 4 Північноатлантичного договору.

Майже одночасно Польща зафіксувала нове порушення: два російські літаки на гранично малій висоті пролетіли над буровою платформою Petrobaltic у Балтійському морі.

Мені це не подобається. Мені не подобається, коли таке відбувається. Це може призвести до великих неприємностей», – заявив президент США Дональд Трамп.

Військові експерти попереджають, що ситуація досягла нового рівня небезпеки.

«Ситуація вкрай серйозна. Росія продовжує тестувати кордони, і НАТО рано чи пізно доведеться реагувати, інакше альянс втратить довіру», – зазначив у розмові з BILD військовий аналітик Фабіан Хоффманн.

Військовий експерт Петер Нойманн із Королівського коледжу в Лондоні зазначає, що ЗС РФ регулярно вторгаються у повітряний простір сусідніх країн.

«Останнім часом це відбувається так часто, що важко повірити у збіг чи недогляд. Принаймні так само ймовірно, що росіяни перевіряють реакцію Заходу і НАТО», — підкреслив він.

Поділитись