Forbes: НАТО влаштувало пастку російським військам

Американський військовий експерт розповідає про хитромудрі операції НАТО.

Підманюючи російські війська бомбардувальником B-52, союзники підтягнули декілька літаків-розвідників різних класів. Forbes (США) не пише, що вдалося з’ясувати літаючим шпигунам, але повідомляє, що цю пастку влаштували в помсту за «агресивну» поведінку Росії на кордоні членів НАТО.

У серпні з американської авіабази Майнот в Північній Дакоті на авіабазу королівських ВПС Ферфорд було перекинуто шість бомбардувальників В-52, які недавно влаштували чергову розвідувальну пастку російським військам в чорноморському регіоні — можливо, найбільшу.

У середу один з цих восьмимоторних бомбардувальників з позивним «Герой 31» пролетів над Чорним морем поблизу узбережжя України і Румунії, де до нього на нетривалий час прилаштувалися МіГ-29 і Су-27 українських ВПС.

За наявною інформацією, бомбардувальник зімітував візит для нанесення удару по українському місту Одесі, після чого розвернувся в бік Румунії. Американське Стратегічне командування написало в середу в Твіттері: «Наша команда з Майнот останнім часом дуже зайнята!»

У той час як цей бомбардувальник наближався до мети, п’ять сучасних літаків-розвідників НАТО зблизилися в міжнародних водах над Чорним морем, безсумнівно стежачи за російськими силами ППО і іншими військами, які були у бойовій готовності.

У складі групи розвідувальних літаків було два RC-135W (з ВВС США і Британії), а також американські RC-135U (ВПС) і P-8 (ВМС) і британський «Сентінел». Всі літаки-розвідники повідомляли про своє місцезнаходження, за яким може стежити будь-яка людина за допомогою різних цивільних вебсайтів.

У сукупності ці розвідувальні літаки мають більші можливості. RC-135 зі своїми чутливими електронними приймачами виявляє і відстежує РЛС та інші електронні засоби. P-8 — це морський літак базової патрульної авіації, який має потужні бортові прилади виявлення і спеціальний підвісний радіолокатор для стеження за рухомими кораблями. «Сентінел» доповнює ці можливості, маючи власний сучасний радар, який відстежує пересування.

Діючи спільно, п’ять цих літаків-розвідників можуть засікати російські бойові і транспортні машини, системи ППО, а також вести перехоплення радіозв’язку. Незрозуміло, як Кремль відреагував на здійснений політ бомбардувальника. По всій видимості, «Герой 31» під час виконання завдання не виходив за межі повітряного простору України і Румунії.

Коли НАТО влаштовувала такі розвідувальні пастки раніше, використовуючи для цієї мети В-52 з бази Ферфорд, російські військові включали свої потужні РЛС, піднімали в небо винищувачі з Криму і навіть направляли літак-ретранслятор з Москви.

Два російські винищувачі Су-27 зі зброєю на борту підлетіли так близько до одного з В-52, що він затремтів, потрапивши в струмінь їх реактивних двигунів.

«Прийняті головним командуванням повітряно-космічних сил заходи дозволили своєчасно розкрити діяльність стратегічних бомбардувальників ВПС США і країн НАТО, а також організувати ефективні заходи протидії», — заявило російське Міністерство оборони.

Дії натовської авіації незвичайні за ступенем своєї інтенсивності, але безпричинними їх назвати не можна. В останні тижні Росія проводить масштабні навчання, в тому числі, з висадкою морського десанту в Арктиці, а також розгортає війська поблизу кордону з Білоруссю, де більше місяця тривають народні хвилювання, викликані тим, що беззмінний керівник цієї країни Олександр Лукашенко cфальсифікував результати виборів, щоб в черговий раз домогтися переобрання.

Поделитесь в соц сетях!