Британія вкладе £145 млн у будівництво заводу зі збагачення руд лужних металів

Уряд Великобританії виділив £145 млн (близько $174 млн) на будівництво великого заводу зі збагачення руд лужних металів у Східному Йоркширі.

Про це йдеться у поширеній у п’ятницю заяві міністерства у справах бізнесу, енергетики та промислової стратегії.

«У Солтенді буде збудовано завод з переробки критично важливих матеріалів, що використовуються для виробництва магнітів, ключового компонента при складанні електромобілів. Компанія Pensana (підрядник та оператор проекту) планує запустити його наприкінці 2023 року», — наголошується в документі. Згідно з планами, на дане підприємство до 2024 року має припадати «5% глобальних поставок рідкісних лужних металів», воно стане «другим за потужністю у світі без урахування китайських виробництв», наголошують у відомстві.

Як зазначено в заяві міністерства, «графіт, літій і кремній набули критично важливого значення для економіки», оскільки використовуються як сировина при виробництві широкої номенклатури товарів — «від ноутбуків до літаків». У той же час, домінантне становище в галузі їх збагачення зараз займає Китай. На тлі пандемії коронавірусу та конфлікту на Україні в Сполученому Королівстві склалося розуміння, що постачання даних металів «схильні до ринкових шоків» і залежать від «геополітичних подій». На думку британської влади, «запуск власного незалежного підприємства», здатного забезпечити промисловість цими металами, має вирішальне значення для «економічної та національної безпеки» Сполученого Королівства.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,