Байден зателефонував Путіну, вони обговорювали «вторгнення» Росії в Україну

Президент Росії Володимир Путін на прохання Білого дому поговорив телефоном з американським колегою Джо Байденом про українську кризу.

Вони обговорювали «вторгнення» Росії в Україну, яке готує Москва. Байден попередив, що якщо Росія обере цей шлях, то втратить свій авторитет.

Путін і Байден говорили по захищеному зв’язку більше години, розмова завершилася о 20:06, вказала американська сторона. Кремль раніше уточнював, що Путін та Байден зв’язалися на прохання американської сторони. Американська сторона запросила телефонну розмову з Путіним, посилаючись на можливість «вторгнення» Росії в Україну, заявив журналістам у п’ятницю помічник російського лідера Юрій Ушаков.

Білий дім повідомив, що у розмові йшлося про військову присутність Росії біля українських кордонів.

«Президент Байден повторив, що подальше вторгнення Росії в Україну викличе масові людські страждання та послабить авторитет Росії», — наголосив Білий дім.

Американський президент повідомив Путіну, що якщо Росія спробує атакувати Україну, США та союзники дадуть на це рішучу відповідь і зроблять так, що Росія зазнає «швидких і серйозних витрат».

«Президент Байден ясно дав зрозуміти президенту Путіну, що, хоча Сполучені Штати, як і раніше, готові займатися дипломатією при повній координації з нашими союзниками та партнерами, ми однаково готові і до інших сценаріїв», — резюмував Білий дім.

Співробітник адміністрації США високого рангу на спецбрифінгу для журналістів назвав розмову Путіна та Байдена «професійною та змістовною». За його словами, «не було принципових змін у динаміці, яка мала місце останні кілька тижнів».

«Президенти погодилися з тим, що наші команди продовжать взаємодію майбутніми днями», — уточнив чиновник.

Він зазначив, що Вашингтон поки що точно не знає, чи готова Росія насправді атакувати Україну.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,